• Wyświetleń: 1380
    • Dodano: 2023-03-26 / 18:59

Czwarta z rzędu przegrana Gwardii

Opolanie nie dali rady Górnikowi Zabrze

Gang Kuptela dalej w kryzysie. Gwardia Opole przegrała z Górnikiem Zabrze 22:29.

Faworytem oczywiście byli przyjezdni, którzy zajmowali trzecią lokatę w lidze i mogli się pochwalić serią pięciu zwycięstw z rzędu. Co innego Opolanie. Ci natomiast ostatnie zwycięstwo w lidze odnieśli z Azotami Puławy po rzutach karnych półtora miesiąca temu, a wygraną za komplet punktów zdobyli 25 listopada zeszłego roku.

Początek spotkania wyglądał obiecująco. Obie drużyny rzucały gol za golem i między nimi była maksymalnie bramka różnicy. Niestety, dobrze było do stanu 10:10. Kilka nieskutecznych akcji i Zabrzanie odskoczyli na trzy trafienia i po pierwszych trzydziestu minutach prowadzili 14:11.

Na początku drugiej połowy jeszcze było stać Opolan na zryw. Było blisko wyrównania, gdyż kilkukrotnie zbliżali się na różnice jednego trafienia, ale goście dobrze kontrolowali sytuację. Na domiar złego, poważnej kontuzji nabawił się Andrzej Widomski piętnaście minut przed końcem spotkania. Ostatecznie Gwardia przegrała 22:29 i pozostała na dziesiątej lokacie w tabeli.

KPR Gwardia Opole - Górnik Zabrze 22:29 (11:14)