• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3301
  • Dodano: 2023-03-23 / 22:57
  • Komentarzy: 0

  Zderzenie pojazdów na dw 901. Jedna osoba została poszkodowana

  Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w czwartek na drodze wojewódzkiej nr 901. Jeden z kierowców został przetransportowany do szpitala.


  W czwartek 23 marca o godzinie 17:18 do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 901 pomiędzy Zawadzkiem, a Liszczokiem. Do działań zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG w Strzelcach Opolskich oraz OSP Zawadzkie. Ponadto Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policję.

  - Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że do zderzenia pojazdów doszło w trakcie wykonywania manewru zawracania przez kierującego Toyotą. Kierowca Seata jadący za Toyotą próbował ominąć zawracający samochód, w wyniku czego uderzył w jego lewą stronę i zjechał do rowu. Samochodami podróżowali tylko kierowcy, żaden nie uskarżał się na jakiekolwiek dolegliwości.
  Nasze działania polegały na zamknięciu ruchu w obu kierunkach, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów - relacjonują strażacy z OSP Zawadzkie.

  - Po zakończeniu działań zostaliśmy na prośbę policji do pomocy w kierowaniu ruchem. W trakcie czynności prowadzonych przez policjantów kierowca Seata zgłosił nam, że odczuwa ból w okolicy miednicy i kończyny dolnej, na miejsce zadysponowany został Zespół Ratownictwa atownictwa Medycznego, który po zbadaniu obu uczestników zdarzenia zabrał kierowcę Seata do strzeleckiego szpitala - słyszymy.

  Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni policja.

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. KP PSP Strzelce Opolskie)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".