• Wyświetleń: 183
  • Dodano: 2023-03-21 / 20:12
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Ile kosztuje wirtualne biuro?

  Wirtualne biuro to nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą rejestrować swojej firmy pod prywatnym adresem czy wynajmować biura stacjonarnego. Pozwala na zachowanie prywatności i zgromadzenie sporych oszczędności. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, decydując się na wynajem wirtualnego biura? Na co zwrócić uwagę przy wyborze wirtualnego adresu?

  Co to jest wirtualne biuro?


  Rejestracja firmy pod konkretnym adresem jest wymagana przez polskie prawo. Jak się okazuje, nie musi to być nasz prywatny adres. Wymagania te spełniają również tzw. wirtualne biura, które stworzone zostały właśnie z myślą o wygodnej rejestracji podmiotu gospodarczego w wybranej lokalizacji. Wirtualne biuro to usługa, która polega na udostępnieniu przedsiębiorcy adresu i skrzynki pocztowej na potrzeby rejestracyjne i marketingowe. Pracownicy wirtualnego biura wysyłają powiadomienia o poczcie przychodzącej i - w zależności od wybranego pakietu - skanują treści wiadomości i wysyłają je na adres mailowy klienta. Adres wirtualnego biura można umieszczać nie tylko w dokumentach formalnych, ale również na wizytówkach, materiałach reklamowych, w usłudze Google czy na firmowej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Dodatkowo w wielu miejscach można skorzystać z szeregu innych udogodnień, takich jak obsługa księgowości, doradztwo prawne i podatkowe czy pomoc w założeniu spółki.


  Ile kosztuje wirtualne biuro w dobrej lokalizacji?


  Decydując się na wynajęcie wirtualnego biura, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego lokalizację. Warto postawić na lokal w dużym mieście, najlepiej blisko centrum. Prestiżowy adres nie oznacza wcale, że jego koszt jest dużo większy niż na przedmieściach. Za wirtualne biuro na warszawskiej Woli zapłacimy nie więcej niż kilkaset złotych miesięcznie. Cena zależy oczywiście od liczby usług wybranych w ramach pakietu. Zawsze jednak będzie to bardziej opłacalna opcja niż wynajmowanie powierzchni biurowej w tej samej lokalizacji czy nawet daleko od centrum. Biuro wirtualne w prestiżowej lokalizacji, np. Beyond Office w Warszawie, to udogodnienie również ze względu na dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta, dworcami czy lotniskiem. Ułatwi to zorganizowanie ewentualnego spotkania z partnerem biznesowym w siedzibie firmy. Profesjonalne wirtualne biura oferują bowiem wynajem sal konferencyjnych swoim klientom.


  Na co (oprócz ceny) zwrócić uwagę przy wyborze wirtualnego biura?


  Przy wyborze wirtualnego biura należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy odpowiada nam jego lokalizacja oraz, czy jest możliwość zorganizowania spotkania na miejscu. Warto jednak postawić na biuro, które oferuje znacznie więcej usług. Nawet jeśli w danym momencie wydaje nam się, że nie są one nam niezbędne, może okazać się, że za kilka miesięcy pojawi się potrzeba rozszerzenia pakietu. Do usług, jakie może zaoferować nam wirtualne biuro, należą m.in.:  • pomoc w założeniu spółki,

  • obsługa księgowości,

  • doradztwo prawne i podatkowe,

  • organizacja eventów,

  • wynajem sal konferencyjnych,

  • wynajem powierzchni biurowych.


  Wybierając wirtualne biuro, należy zwrócić uwagę na aspekty praktyczne, które będą istotne w razie ewentualnego spotkania. Czy są miejsca parkingowe? Czy w budynku jest recepcja? Czy biuro umożliwia skorzystanie z serwisu kawowego, cateringu? Czy sala konferencyjna jest odpowiednio wyposażona i schludnie urządzona? Oraz czy możemy liczyć na profesjonalną obsługę konferencji? To wszystko ma ogromne znaczenie, jak wypadniemy w oczach naszych kontrahentów.


  W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu z doradcami Beyond Office w Warszawie: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".