• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5997
  • Dodano: 2023-03-23 / 08:35
  • Komentarzy: 2

  Nowe fakty w sprawie wybuchu w Brzegu. Eksmitowany mężczyzna miał spowodować go celowo

  74-letni mężczyzna podczas próby eksmisji doprowadził do eksplozji w budynku mieszkalnym. Wśród poszkodowanych w tym zdarzeniu osób jest m.in. dwóch policjantów, komornik, asesor oraz ślusarz. Zniszczenia są tak duże, że lokatorzy nie mogą wrócić do swoich mieszkań.


  W środę 22 marca w Brzegu około godziny 9.15 przy ul. Żeromskiego, w budynku wielorodzinnym miało miejsce zdarzenie w wyniku którego poszkodowanych zostało wiele osób, w tym służby. Dwie osoby zostały przewiezione do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, a trzy osoby do Brzeskiego Centrum Medycznego. Po niedługim czasie dwie kolejne osoby samodzielnie zgłosiły się do szpitala w pobliżu. Stan poszkodowanych osób jest stabilny.

  W akcji ratunkowej uczestniczyły dwie karetki pogotowia i osiem zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

  - Do eksplozji w budynku wielorodzinnym doszło podczas udzielania pomocy przez służby w czynnościach komornika. Kiedy funkcjonariusze byli jeszcze przed drzwiami mieszkania, doszło do wybuchu. W wyniku tej eksplozji poszkodowani zostali funkcjonariusze, komornik i osoby przez niego przybrane, a także mężczyzna, który był w mieszkaniu. Wszystkie osoby trafiły pod opiekę lekarzy i zostały przetransportowane do szpitala. Dodatkowo ewakuowano mieszkańców tego budynku - przekazała asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

  Na miejsce zdarzenia przyjechał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, w międzyczasie oględzin dokonywali Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji z Brzegu oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

  W wyniku zdarzenia klatka schodowa budynku wyłączona jest z użytku. Burmistrz Brzegu jest w trakcie zabezpieczania lokali mieszkalnych dla mieszkańców bloku, którzy nie mogą korzystać ze swoich mieszkań.

  Zdjęcie (1/7)

  (Fot. OSP Michałowice)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-23 22:18:29 [90.156.124.*] id:1658041  
  siostra_brygida: Napisała postów [47938], status [VIP] Reputacja
  A pan wojewoda to w jakim charakterze, sorry, że pytam...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-03-24 08:17:29 [83.27.226.*] id:1658042  
  chrząszcz: Napisał postów [5281], status [VIP] Reputacja
  może błądzę, ale jako przedstawiciel partii trzymającej władzę...wybory nadchodzą