• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1844
  • Dodano: 2023-03-22 / 14:54
  • Komentarzy: 0

  Obywatelskie ujęcie kierowcy z 3 promilami

  (Fot. KPP Prudnik)

  Dzięki reakcji pracowników firmy remontującej drogę policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 65-latek zatrzymał się przed rondem i nie potrafił dalej ruszyć. Świadkowie widząc stan w jakim prowadził auto natychmiast wezwali funkcjonariuszy. Badanie alkomatem pokazało, że miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

  Do tego zdarzenia doszło we wtorek (21 marca), tuż przed godziną 13:30 na obrzeżach miasta. Oficer dyżurny prudnickiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez pracowników firmy remontującej drogę.

  Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że 65-latek jadąc osobowym volkswagenem zatrzymał się przed rondem i nie potrafił dalej ruszyć. Wtedy z pomocą przyszli obserwujący to zdarzenie pracownicy drogowi. Podczas rozmowy od kierującego wyczuli silną woń alkoholu i wezwali policjantów. Aby uniemożliwić dalszą jazdę 65-latkowi zabrali kluczyki, a jego pojazd zepchnęli na pobocze. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

  Teraz mieszkańcowi powiatu prudnickiego oprócz utraty prawa jazdy, grozi także do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

  Na uznanie i pochwałę zasługuje także obywatelska postawa świadków, którzy nie pozwolili nietrzeźwemu kierowcy na kontynuowanie jazdy, która mogła zakończyć się tragedią.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".