• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1915
  • Dodano: 2023-03-21 / 15:35
  • Komentarzy: 1

  Zdał egzamin na prawo jazdy... następnego dnia został zatrzymany... "wydmuchał" prawie promil

  (Fot. KPP Nysa)

  Policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach zatrzymali do kontroli kierującego oplem. 29-letni mężczyzna nie zastosował się do znaku STOP. Podczas kontroli wyszło na jaw, że prowadził pod wpływem alkoholu. Okazało się także, że egzamin na prawo jazdy zdał dzień wcześniej. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

  W piątek (17 marca) policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach podczas patrolu w miejscowości Stary Las, zauważyli jak kierujący osobowym oplem nie zastosował się do znaku "STOP". Niezwłocznie zatrzymali go do kontroli drogowej.

  Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu

  Funkcjonariusze przebadali 29-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że kierujący miał prawie promil alkoholu. Podczas sprawdzenia kierującego w Centralnej Ewidencji Kierowców, okazało się że nie ma on uprawnień.

  Mężczyzna oświadczył, że dzień wcześniej miał zdać egzamin i nie odebrał jeszcze dokumentu prawa jady. Okazało się, że 29-latek miał za sobą raptem egzamin teoretyczny. Teraz sprawą mężczyzny zajmie się sąd.

  Za niezatrzymanie pojazdu w związku ze znakiem B-20 "STOP" grozi mandat karny w wysokości 300 zł i 8 punktów karnych.

  Za popełnione przestępstwo poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

  Przypominamy! Alkohol, nadmierna prędkość, brawura to główne przyczyny zdarzeń drogowych

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-21 16:27:16 [83.26.49.*] id:1657944  
  Krzycho: Napisał postów [4872], status [VIP] Reputacja
  Totalny brak rozumu, takiemu żadne zakazy nie straszne, będzie jeździł bez prawka i niekoniecznie trzeźwy. Tacy ludzie się nie zmieniają

  Nick:
  Treść: