• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2189
  • Dodano: 2023-03-20 / 12:39
  • Komentarzy: 1

  Taksówki pod lupą WITD i policji. Posypały się kary

  Policjanci z miejskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców wykonujących przewóz osób "na aplikację". Mundurowi podkreślają, że podobne działania służb będą kontynuowane w przyszłości


  Co piąta kontrola kierowcy taksówki wykazała nieprawidłowości w wykonywaniu tych przewozów. Ponad 50 taksówek, pojazdów osobowych i kierowców świadczących zarobkowe przewozy osób - również tych z wykorzystaniem popularnych aplikacji na telefon - skontrolowali opolscy inspektorzy w miniony weekend.

  W nocnych działaniach brali udział również funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz pracownicy Urzędu Miasta Opola. W nocy z piątku na sobotę (17-18 marca), na terenie Opola przeprowadzono wzmożone kontrole taksówek, pojazdów osobowych oraz kierowców świadczących zarobkowe przewozy osób z wykorzystaniem popularnych aplikacji na telefon.

  Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej skontrolowali łącznie 54 taksówki. Sprawdzano przede wszystkim legalność tych przewozów, uprawnienia kierowców i ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów a także w 12 przypadkach legalność pobytu oraz zatrudnienia obcokrajowców siedzących za kierownicą taksówek. W trakcie działań inspektorzy ITD ujawnili 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym m.in. brak licencji, brak badań lekarskich, braki dokumentacji oraz niezgłoszenie wymaganych zmian do licencji. W jednym przypadku młody taksówkarz, który niedawno zdobył uprawnienia do kierowania pojazdami, stracił prawo jazdy a jego taksówka został odholowana na parking strzeżony. W dwóch przypadkach kierowców ukarano mandatami karnymi a wobec 10 przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. KMP Opole)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-20 17:38:11 [83.4.123.*] id:1657907  
  Gaz: Napisał postów [5141], status [VIP] Reputacja
  Z wytycznymi Unii Europejskiej nie wolno kontrolować TAXI w nocy.

  Nick:
  Treść: