• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 907
  • Dodano: 2023-03-17 / 16:01
  • Komentarzy: 0

  Mundurowi rozmawiali z rodzicami o zagrożeniach wśród młodzieży

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  Policjanci ze strzeleckiej komendy spotkali się z rodzicami uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, by porozmawiać o bezpieczeństwie młodzieży. Funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom spotkania walizkę edukacyjną, zawierającą m.in. przedmioty imitujące substancje do zażywania, przechowywania i używania narkotyków. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość i wiedzę dorosłych w tej tematyce.

  W ubiegłym tygodniu strzeleccy policjanci przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów jednej ze szkół podstawowych w Strzelcach Opolskich. Tematem spotkania były m.in. środki odurzające oraz substancje psychotropowe, a także pierwsze oznaki uzależnienia. Mundurowi ostrzegali rodziców o tym, jakie zachowania mogą świadczyć o zażywaniu narkotyków przez nastolatków i co powinno budzi niepokój dorosłych.

  Podczas spotkania policjanci zaprezentowali uczestnikom zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. To profilaktyczny gadżet, który służy do edukacji osób dorosłych w tematyce substancji zabronionych. Wykorzystywany jest podczas spotkań z rodzicami, a także podczas rozmów z pedagogami i nauczycielami. Walizka zawiera atrapy popularnych narkotyków oraz przedmiotów służących do porcjowania i przechowywania środków zabronionych ustawą. Każdy uczestnik spotkania miał okazję zobaczyć na żywo jaką konsystencję mają popularne narkotyki. Dorośli mieli również możliwość zobaczyć, w których w przedmiotach codziennego użytku można schować substancje zabronione. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość rodziców na temat narkotyków
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".