• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2072
  • Dodano: 2023-03-16 / 13:00
  • Komentarzy: 1

  Przed nami VI Śniadanie Wielkanocne

  Degustacja potraw świątecznych, wielkanocne baby, pisanki i stroiki. Stoły z tradycyjnymi potrawami i zabawy z niespodziankami. To tylko część atrakcji, która czeka nas już 5 kwietnia.


  Prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, przewodniczący Rady Miasta Opola Łukasz Sowada oraz Biskup Opolski Andrzej Czaja zapraszają na 6. Śniadanie Wielkanocne.

  Tuż przed świętem Wielkiej Nocy świąteczne potrawy pojawią się na Rynku w Opolu. 5 kwietnia o godzinie 11.00 rozpocznie się wielka degustacja.

  - Zbliża się czas, kiedy myśli się o rodzinie, przyjaciołach i znajomych. Święta Wielkanocne mają piękną i długą tradycję. Śniadanie Wielkanocne jest już tradycją w Opolu - mówi prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski.

  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie cieszy się, że po trzech latach przerwy znów wraca Śniadanie Wielkanocne. - To ważny dla nas dzień, dedykowany dla wszystkich mieszkańców Opola. Swój udział zadeklarowali uczniowie szkół, przedszkoli. Oprócz jedzenia, pojawi się wyjątkowy stół "Dobrych rad", gdzie będzie można zaczerpnąć pomocy i porady. Do udziału w Śniadaniu zaprosiliśmy również osoby z innych kultur. Pojawi się stół tajwański, gruziński, czeski, litwiński, chorwacki, ukraiński czy nawet afrykański - mówi Małgorzata Kozak.

  Wydarzenie potrwa około dwie godziny, a atrakcji jest naprawdę bardzo dużo.

  Największą atrakcją będzie tradycyjny prezydencki żur, osobiście doprawiany przez prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

  Ogłoszono też konkurs na najsmaczniejszą, pulchną i niezwykłą babkę.

  - Każdy ma jakąś tradycję domową na swoje autorskie wypieki. To okazja, by się nimi podczas konkursu podzielić. Jesteśmy jednym z nielicznych samorządów, który organizuje wspólne świętowanie Wielkanocy. Tym, co jednoczy Polaków jest czas świąt i wspólne spędzanie czasu. Brakowało nam tego świętowania ostatnie trzy lata. W końcu następuje czas, kiedy możemy spotkać się ponownie, do czego bardzo zapraszamy - dodaje Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola.  Zdjęcie (1/11)

  (Fot. Archiwum)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-16 14:07:57 [46.134.107.*] id:1657749  
  liberty: Napisał postów [4876], status [Szycha] Reputacja
  Szoszony się zleca jak będzie za darmo XD

  Nick:
  Treść: