• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1282
  • Dodano: 2023-03-16 / 11:21
  • Komentarzy: 1

  Coraz bliżej termomodernizacji Toropolu. Powstanie też hala lekkoatletyczna

  (Fot. Dżacheć)

  Termomodernizacja Toropolu oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu zostanie dofinansowana kwotą blisko 6 mln zł. Odnowiona będzie również pływalnia Wodna Nuta, a także wybudowana zostanie hala lekkoatletyczna. Urząd Marszałkowski inwestuje w sport w Opolu.  - Mówiliśmy o tym już dawno temu, że ten strategiczny obiekt, jeden z kluczowych obiektów sportowych potrzebuje termomodernizacji. Oprócz tego zaplanowano termomodernizację Liceum Ogólnokształcącego nr 9. To nie jedyna pomoc udzielana Opolu jeśli chodzi o sferę sportu - mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

  Toropol przejdzie kompleksową termomodernizację, z wymianą stolarki, ogrzewania w środku, łącznie z fotowoltaiką.

  - Dodatkowo, prezydent miasta zwrócił się o pomoc finansową w kwestii termomodernizacji pływalni Wodna Nuta. Na ten cel przeznaczymy 350 tys złotych - słyszymy.

  Przygotowano też ofertę na dokumentację projektową na wybudowanie obiektu sportowego, hali lekkoatletycznej.

  - Toropol powstawał w latach sześćdziesiątych, jako jeden z trzech obiektów tego typu w Polsce. W latach siedemdziesiątych powstało zadaszenie. Ten obiekt zasługuje na to wsparcie, jest on odwiedzany cały rok przez mieszkańców Opola i województwa. Razem z termomodernizacją szkoły sportowej, czyli LO 9 pomoże ta inwestycja oszczędzić koszty, które są bardzo duże - mówi Janusz Trzepizur.

  - Działania prowadzone w Opolu będą kierowane czynnikiem ekologicznym, zostaną wprowadzone też nowe nasadzenia - dodaje Tomasz Kaliszam, radny miasta Opola.

  Na dokumentację projektową nowej hali lekkoatletycznej przeznaczono 160 tysięcy złotych.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-16 17:13:42 [83.4.114.*] id:1657769  
  dzony: Napisał postów [6322], status [VIP] Reputacja
  jak łatwo inwestować publiczne pieniądze i na dodatek sobie to przypisując jak się jest operatywnym, guwianym urzędnikiem ;(((

  Nick:
  Treść: