• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1498
  • Dodano: 2023-03-14 / 13:00
  • Komentarzy: 2

  Akcja Koalicji Obywatelskiej pn. "Tu jest przyszłość" wychodzi naprzeciw ofiarom Polskiego Ładu

  (Fot. Dżacheć)

  Posłowie Koalicji Obywatelskiej podczas konferencji prasowej przybliżyli założenia akcji "Tu jest przyszłość". Pod takim hasłem Koalicja Obywatelska wizytuje kolejne regiony Polski, spotykając się z mieszkańcami.


  Podczas spotkań przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk prezentuje kolejne propozycje wyborcze, które składają się na program Koalicji Obywatelskiej.

  - Do tego momentu mieliśmy dwa podstawowe bloki propozycji. Jeden dotyczy polityki mieszkaniowej, a drugi to propozycja dla przedsiębiorców. Pierwszy z bloków dotyczy ludzi młodych, małżeństw. Kredyt "zero procent" pomoże młodym udźwignąć spłatę kredytu. Za rządów premiera Donalda Tuska istniał program pn. "Mieszkanie dla młodych", dzięki któremu 200 tysięcy młodych ludzi miało mieszkanie. Niestety poltyka mieszkaniowa PiS zakończyła się totalną klapą. Program "Mieszkanie Plus" dał raptem 20 tysięcy mieszkań i przeszedł płynnie w program willa plus - mówi Ryszard Wilczyński.

  W Polsce musi opłacać się prowadzić biznes.

  - Ponad 200 tysięcy firm zbankrutowało i to fakty, z którymi nie potrafi sobie poradzić rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Trzeba zamienić Urząd Skarbowy w centrum obsługi podatnika. Chcemy również, aby PIT był płacony tylko od zapłaconych faktur. Przeniesiemy obowiązek płacenia za chorobowe z przedsiębiorców na ZUS, co odciąży ich od kosztów prowadzenia działalności. Skończymy z absurdami, które wywołał Polski Ład. Dziś przedsiębiorcy są zaskakiwani nowymi podatkami - mówi Witold Zembaczyński.

  - Trzeba zaznaczyć, że drożyzna, wzrost cen kredytów spowodował, że z mapy Polski zniknęło ponad 220 tysięcy firm. To pomoc kierowana do osób, które odczuwają skutki Polskiego Ładu. Dzięki szkodliwej polityce NBP i prezesa Glapińskiego mamy najwyższe stopy procentowe w Europie. To nie tylko spowodowało bankructwo przedsiębiorców, ale też spowodowało, że kredyty hipoteczne stały się dziś luksusem. To spowodowało też, że branża budowlana przeżywa trudne chwile. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Polaków, Donald Tusk przedstawił cały pakiet rozwiązań adresowanych do młodych ludzi. Chcemy zmienić to, że mieszkanie jest luksusem w to, że mieszkanie to standard - mówi poseł Tomasz Kostuś.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-14 16:12:39 [46.205.212.*] id:1657662  
  neon: Napisał postów [2598], status [Szycha] Reputacja
  Ich troje! Cienko śpiewają.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-03-15 20:03:58 [83.4.114.*] id:1657722  
  dzony: Napisał postów [6468], status [VIP] Reputacja
  Śmieciom poliTYKI STOP!!!!!!!!!!