• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2489
  • Dodano: 2023-03-13 / 15:00
  • Komentarzy: 0

  Wzorowa reakcja świadka

  (Fot. KPP Nysa)

  Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na to by pijani kierujący byli bezkarni. Wzorową postawą wykazał się świadek, który zauważył niepewną jazdę kierującego volkswagenem i poinformował policję.

  W sobotę około godziny 2:40 dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że porusza się on całą szerokością jezdni.

  Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. Podczas sprawdzania miejscowości Domaszkowice, policjanci zauważyli pojazd ze zgłoszenia. Zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Policjanci sprawdzili na urządzeniu do badania trzeźwości 26-latka. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Kolejnym nietrzeźwym kierującym okazała się być 34-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego. Funkcjonariusze ruchu drogowego w Paczkowie zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem fiat, z uwagi na niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Gdy podeszli do pojazdu od razu wyczuli woń alkoholu. Kobieta prowadziła pojazd mając 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta straciła swoje uprawienia.

  Za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. To prawne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania nietrzeźwych kierujących. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, a kiedy jesteś świadkami, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareaguj i poinformuj nas o tym dzwoniąc na numer alarmowy 112.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".