• Wyświetleń: 1216
    • Dodano: 2023-03-13 / 13:32

Stal wyrywa remis rezerwom Górnika Zabrze

Podziałem punktów zakończył się także mecz Polonii Nysa

Emocje w Brzegu! W spotkaniu miejscowej Stali padło sześć bramek, a ta na wagę remisu w samej końcówce meczu. Brzeżanie zaczęli odważnie - próbowali zaskoczyć gości i kilka razy bramkarz rywali musiał ratować przed stratą bramki.

W 33 minucie Bostan Amani wyprowadził na prowadzenie gospodarzy, jednak jeszcze przed przerwą zremisowali goście. Po przerwie Zabrzanie wyprowadzili dwa szybkie ciosy - w tym jeden po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym ku niezadowoleniu brzeskiej publiczności. Od 56 minuty Górnik grał w osłabieniu, co starali się wykorzystać gospodarze lecz bramkę na 2:3 udało się zdobyć dopiero w 78 minucie Dominikowi Bronisławskiemu. Brzeżanie długo walczyli o choćby punkt i to się udało dopiero w doliczonym czasie gry - bohaterem Stali został Grzegorz Ochwat po dośrodkowaniu strzelca drugiej bramki.

W meczu Polonii wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie - jako pierwsi trafili piłkarze gości, Pniówka Pawłowice, natomiast wyrównał i jak się okazało ustalił wynik spotkania Maciej Pisula. Mecz między Cariną Gubin a MKS-em Kluczbork został natomiast odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych i przesunięty na 12 kwietnia.