• Wyświetleń: 1078
    • Dodano: 2023-03-12 / 08:53

Wielkie emocje przy Prószkowskiej!

Do wygranej Weegree nad liderem zabrakło 3 sekund

Co za widowisko! Koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska przegrali 79:80 w dramatycznych okolicznościach.

Faworytem był Górnik Wałbrzych, który przewodził całej Suzuki 1 lidze. Weegree, będące przed spotkaniem na szóste miejsce w tabeli, miało nadzieję uciec od goniących ich rywali i zbliżyć się do czołówki.

Pierwsza kwarta była bardzo zacięta i dopiero miała być prologiem do tego, co się wydarzy później. Zakończyła się ona jednopunktowym prowadzeniem gospodarzy, a w drugiej już Opolanie zaczęli się mocno rozkręcać. Brylował grający z numerem czternaście Michał Kroczak, który ogólnie w całym spotkaniu zdobył 24 punkty, w tym sześciokrotnie rzucając za trzy. Do przerwy Opolanie mieli 12 punktów przewagi i wydawało się, że z taką grą nic nie może im zagrozić.

Atmosfera w hali przy Prószkowskiej była znakomita, głośno dopingowali gospodarze, ale licznie zgromadzeni fani z Wałbrzycha również nie pozostawali dłużni i to uniosło koszykarzy Górnika którzy od 22 minuty spotkania zaczęli powoli odrabiać straty i przed finałowymi 10 minutami przegrywali tylko 3 punktami. Opolanie nawet w tej kwarcie potrafili odskoczyć na 9 punktów, niestety, w końcówce zaczęli tracić swoją przewagę i 3 sekundy przed końcem Arinze Chidom rzucił na 80:79 dla Górnika i zabrał zwycięstwo Opolanom.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 79:80 (20:19, 27:16, 18:27, 14:18)