• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6743
  • Dodano: 2023-03-12 / 16:33
  • Komentarzy: 0

  Zrobili to! Ponad setka maratończyków na mecie "Naratonu"!

  Biegacze z Klubu Biegowego Odra Opole nie mieli na siebie mocnych. Wygrali każdy z 6 etapów biegu i klasyfikację generalną. Najszybszym biegaczem Naratonu okazał się Paweł Kampa z Tarnowa Opolskiego, triumfował też Klub Biegowy Odra Opole.


  Za nami "Naraton", czyli zimowy maraton w 6 ratach. Biegacze sumiennie co niedzielę pokonywali około 7-kilometrową trasę, by dziś uroczyście odebrać medale za ukończenie wydarzenia.

  Suchy Bór na ostatnim etapie maratonu na raty przywitał biegaczy pięknym słońcem. Nie było mocnych na Pawła Kampę z Tarnowa Opolskiegoz który zwyciężył cykl 6 biegów. Najszybszą kobietą na trasie od samego początku była Beata Pancylejko z Klubu Biegowego Odra Opole. Drużyna odebrała także trofeum za pierwsze miejsce.

  Naraton, czyli Zimowy Opolski Maraton Na Raty to cykl 6 biegów, które w klasyfikacji końcowej składają się na dystans maratonu. W wydarzeniu ścigało się ponad 100 uczestników oraz kilkunastu miłośników chodu z kijami (Nordic Walking). Etap w Suchym Borze zakończył trzecią już edycję imprezy.

  Jako największą zaletę Naratonu biegacze wymieniają możliwość indywidualnego startu. Dla zawodników, którzy nie przepadają za "przepychem" na starcie zorganizowano możliwość wyruszenia na trasę nawet dwie godziny po oficjalnym starcie.

  Naraton to możliwość ukończenia maratonu (na raty) niemal w każdym wieku. Najstarszy uczestnik wydarzenia to 69-letni Jan Marondel z Bytomia, a najmłodszy to zaledwie 10-letni Wojciech Koziak reprezentujący Klub Biegowy Odra Opole.

  Portal 24opole od początku jest partnerem medialnym wydarzenia. Wszystkim zawodnikom mocno gratulujemy!

  Zdjęcie (1/48)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".