• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3158
  • Dodano: 2023-03-14 / 18:35
  • Komentarzy: 1

  Prace zakończone, nowy parking w ciągu DK45 dostępny dla kierowców!

  Dobiegły końca prace dla kolejnej inwestycji realizowanej w woj. opolskim. Chodzi o rozbudowę DK45 na odcinku Rogów Opolski - węzeł Opole Południe.


  Istotnym elementem tego zadania jest parking dla pojazdów ciężarowych i osobowych, z którego skorzystają zarówno kierowcy jadący DK45 jak i zjeżdżający na tym odcinku z autostrady A4.

  Zakres inwestycji

  Zadanie obejmowało rozbudowę drogi krajowej nr 45 na odcinku Rogów Opolski - węzeł Opole Południe na długości 2 km. Powstały też dwa ronda - na skrzyżowaniu DK45 z drogami w kierunku Rogowa Opolskiego i m. Posiłek oraz na skrzyżowaniu DK45 z łącznicą węzła autostradowego Opole Południe.


  W ramach inwestycji wybudowano również parking drogowy wraz z miejscem do ważenia i kontroli samochodów ciężarowych, na którym kierowcy mają do dyspozycji miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych i osobowych (w tym trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych). Parking został wyposażony w toaletę modułową dla potrzeb korzystających z parkingu pasażerów (w tym osób niepełnosprawnych). Sprawne odwodnienie parkingu będzie możliwe poprzez zastosowane spadki podłużne do studzienek wpustowych odprowadzających na bieżąco wodę opadową podczas nawalnych deszczy. Umożliwi to szybki spływ wód deszczowych z powierzchni parkingu.


  Ponadto wykonano fragmenty równoległych dróg dojazdowych do przyległych terenów. W ciągu trasy głównej oraz na rondach, zamontowano oświetlenie drogowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD).

  Inwestycja wpłynęła na poprawę BRD w ciągu DK45 na trasie Opole - Krapkowice od Rogowa Opolskiego do węzła autostradowego Opole Południe. Ten kluczowy odcinek DK45 w woj. opolskim, stanowi bezpośredni dojazd i zjazd z autostrady A4 dzięki łącznicy węzła autostradowego Opole Południe.


  DK45 to trasa o charakterze tranzytowym, która łączy ze sobą województwa śląskie, opolskie i łódzkie. Dlatego tak ważne jest podnoszenie bezpieczeństwa na całym odcinku tej trasy.


  Dla rozbudowy DK45 Krapkowice - Rogów Opolski (6,6 km) oraz Jełowa - Bierdzany (10,7 km) otrzymaliśmy decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i w 2023 roku planujemy rozpoczęcie robót.


  Na różnych etapach dokumentacji projektowej znajdują się rozbudowy kolejnych odcinków w ciągu drogi krajowej nr 45, w tym:
  · Opole - Zawada (6-8 km, w zależności od wyboru wariantu obwodnicy Zawady)
  · Zawada - Jełowa (8,8 km)
  · Bierdzany - Kuniów (12 km)
  · Kluczbork - początek obwodnicy Praszki (11,1 km)
  · budowa ronda na skrzyżowaniu DK45 z drogami wojewódzkimi nr 415 i 429 w Zimnicach Małych.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. GDDKiA)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-15 11:24:32 [91.236.172.*] id:1657698  
  Maksymilian077: Napisał postów [281], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Parking jest, ale toalety brak...

  Nick:
  Treść: