• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 18108
  • Dodano: 2023-03-08 / 08:19
  • Komentarzy: 0

  Zerwana trakcja pomiędzy Opolem a Lewinem Brzeskim. Wprowadzono komunikację zastępczą

  Na trasie kolejowej Opole - Lewin Brzeski doszło do pęknięcia betonowego elementu wiaduktu, a to stwarza zagrożenie dla przejeżdżających pociągów.


  W nocy z wtorku na środę 8 marca podczas prac rozbiórkowych na jednym z wiaduktów, które przebiegają nad torami doszło do pęknięcia betonowego elementu. Ten niebezpieczny incydent sparaliżował ruch pociągów. Opóźnienia na trasie usterki sięgają nawet dwóch godzin.

  - Pociągi PKP INTERCITY kierowane drogą okrężną przez st. Jelcz Laskowice. Za pociągi POLREGIO wprowadzono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Opole Zachodnie - Lewin Brzeski. Przewidywany czas trwania utrudnienia do godz. 12:00 - informuje PKP PLK.

  - W związku z budową wiaduktu nad linią kolejową PKP w Dąbrowie aktualnie wykonawca prowadzi prace rozbiórkowe starego obiektu w ciągu DK46. W godzinach nocnych z 7 na 8 marca ze względu na zakres prowadzonych prac uzgodniono z PKP PLK wstrzymanie ruchu pociągów na trasie Opole - Lewin Brzeski na czas demontażu starego obiektu. Ze względu na pęknięcie betonowego elementu starego wiaduktu podczas próby podnoszenia wstrzymany ruch pociągów na tej trasie uległ wydłużeniu - informuje GDDKiA.

  PKP informuje, że około godziny 12.00 utrudnienia powinny ustąpić. W miejscu usterki pracuje już specjalny dźwig, którego zadaniem będzie udrożnienie ruchu kolejowego.

  Aktualizacja 9:34

  Ruch pociągów na trasie Opole - Lewin Brzeski został właśnie przywrócony

  Zdjęcie (1/12)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".