• Wyświetleń: 1739
    • Dodano: 2023-03-08 / 08:16

MKS Kluczbork pokonuje lidera ligi!

(Fot. MKS Kluczbork)

W meczu Stali padło aż dziewięć bramek, Polonia przegrała inaugurację rundy wiosennej

Wrócili trzecioligowcy! W grupie trzeciej, trzy drużyny z Opolszczyzny walczą o punkty dające jak najwyższą lokatę w ligowej tabeli.

Najniżej w Niej jest Stal Brzeg. Swoją walkę o utrzymanie zaczęła z rezerwami Głogowa i w tym spotkaniu działo się bardzo dużo. Już w siódmej minucie Brzeżanie przegrywali po bramce z jedenastu metrów Patryka Muchy, a niecały kwadrans później było już 2:0 dla gospodarzy. W 39 minucie Dominik Bronisławski nie pomylił się z rzutu karnego, co dało kontakt przed drugą odsłoną. Po zmianie stron lepiej zaczęli ponownie gospodarze, lecz niedługo się cieszyli z dwubramkowego prowadzenia, gdyż dla Stali trafił Jakub Czajkowski. W 65 minucie trafił ponownie z karnego Bronisławski i doprowadził do wyrównania. Niestety, 10 minut przed końcem Adrian Marciniak wyprowadził Głogów na prowadzenie i nie zapowiadało się, żeby miało się coś zmienić. A jednak - końcówka okazała się być szalona i szczęśliwa dla gości. Najpierw wyrównał Marcin Wdowiak, a w doliczonym czasie Maksymilian Podgórski zdobył bramkę na 5:4 i trzy punkty pojechały do Brzegu.

Również komplet punktów zdobył MKS Kluczbork, który zaskakująco wygrał 2:1 z rezerwami Rakowa Częstochowa. A jeszcze bardziej zaskoczył Marko Zawada bramkarza rywali - bramka z połowy boiska otworzył wynik spotkania. Jeszcze do przerwy Kluczborczanie podwyższyli prowadzenie po trafieniu samobójczym jednego z zawodników rywali. Po zmianie połów Raków zaskoczył tylko raz - w 54 minucie Dawid Wojtyra zdobył bramkę kontaktową, ale na więcej gości już stać nie było.

Jedyną drużyną bez punktów okazała się być Polonia Nysa. W wyjazdowym spotkaniu z Cariną Gubin przegrała bowiem w najniższym możliwym wymiarze. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała bramka z rzutu karnego w 61 minucie w wykonaniu Przemysława Haraszkiewicza.