• Wyświetleń: 843
    • Dodano: 2023-03-02 / 08:08

Weegree wygrywa trzynasty mecz z kolei przed własną publicznością

Nie bez problemów pokonali AZS AGH Kraków 90:84

Weegree AZS Politechnika Opolska ponownie zwycięska! Tym razem, koszykarze pod wodzą Roberta Skibińskiego ograli AZS AGH Kraków 90:84.

W pierwszym meczu lepsi byli gracze z Opola (72:63) i przy Prószkowskiej w Opolu również oni byli faworytami. Lecz w otwierającej kwarcie lepiej spisywał się zespół z Małopolski, a szczególnie wyróżniającym się zawodnikiem był Wojciech Leszczyński, były zawodnik Weegree, który zdobył aż 17 punktów w jednej kwarcie, przy trzydziestu zdobytych przez Krakowian w pierwszej części gry. Weegree próbowało odrobić 3 punkty straty z otwierających 10 minut, lecz skuteczne trójki gości oraz słaba skuteczność Opolan nie pozwalała im na odrobienie strat, a na przerwę schodzili z wynikiem 47:54.

Zmiana połów całkowicie odmieniła grę gospodarzy. Nie minęło pięć minut trzeciej kwarty, a na tablicy świetlnej było 59:58. W 26 minucie, trener gości Wojciech Bychawski wziął przerwę, by zbić z rytmu Opolan, przy wyniku 63:61. Lecz to nic nie zmieniło i przed finałową odsłoną Weegree miało 7 punktów przewagi. AGH zaczął od rzutu za trzy, lecz Weegree nie pozostawało dłużne i komplet punktów pozostał w Opolu.

Weegree AZS Politechnika Opolska - AZS AGH Kraków 90:84 (27:30, 20:24, 27:13, 16:17)