• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1213
  • Dodano: 2023-02-28 / 13:47
  • Komentarzy: 0

  Nowoczesny rentgen w Kędzierzynie-Koźlu

  Nowoczesna pracownia rentgenowska przy Harcerskiej 11 w Kędzierzynie-Koźlu już dostępna dla pacjentów. Ponad 1 milion 100 tysięcy złotych na ten cel przekazał urząd marszałkowski województwa opolskiego.


  Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu wzbogacił się o pracownię rentgenowską. Zakup był możliwy z tzw. programu przeciwdziałania skutkom COVID-19. Jak wspomina marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, kiedy wybuchła pandemia, szpitale w województwie podjęły się wielu zadań. - Szpital w Kędzierzynie-Koźlu został wyznaczony na szpital covidowy.

  Wtedy kadra medyczna wyspecjalizowała się w pomocy pacjentom w najpoważniejszym stanie. Zdecydowaliśmy się na większe wydatki dla szpitali i nowe programy unijne. Przygotowaliśmy również program unijny, który objął 25 podmiotów i stacji epidemiologicznych, a ponad 16 milionów 800 tysięcy złotych trafiło do Kędzierzyna-Koźla. Te pieniądze, to element walki z pandemią - mówi marszałek Andrzej Buła. Do tej pory udało się m.in. kupić mammograf, stół operacyjny, lampę operacyjną, przeprowadzić prace budowlane czy kupić środki ochrony osobistej.

  Dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło cieszy się z nowego urządzenia, tym bardziej, że poprawi ono dostęp do usług medycznych. - Oprócz samego urządzenia mamy zmienioną infrastrukturę. W tej lokalizacji mamy poradnie specjalistyczne. To z jednej strony kompleksowość świadczeń, z drugiej trzeba zaznaczyć, że wcześniejszy aparat miał już szesnaście lat - mówi Jarosław Kończyło.

  Jacek Mazur zastępca dyrektora do spraw medycznych podkreśla, że ostatnie lata to duże inwestycje również w samym szpitalu. - To jest kolejny element modernizacji naszych jednostek. Mamy nowy blok operacyjny, nowe urządzenia, wyremontowane sala, teraz przychodnię. Wchodzimy na wyższy poziom opieki - wymienia.

  Radny samorządu województwa opolskiego Robert Węgrzyn zauważa, że nowy rentgen będzie wpływał na szybka diagnostykę. - Bardzo dobrze dzieje się, że stare urządzenia są wymieniane, a jeżeli dochodzi do nowych zakupów, są to najnowocześniejsze urządzenia - podkreśla.

  Starosta kędzierzyńsko-kozielski Paweł Masełko zaznacza, że inwestowanie w zdrowie mieszkańców, to najważniejsze zadanie samorządu. - Urządzenie to nie tylko lepszy obraz, ale również mniejsze naświetlenie. W przyszłości chciałbym sukcesywnie wraz z dyrektorem szpitala inwestować w wymianę sprzętu. Skuteczne leczenie, to stojąca na wysokim poziomie diagnostyka. Czekam na nowe fundusze unijne i programy rządowe. Naszym zadaniem jest dobudowanie dwóch pięter do istniejącego szpitala i utworzenie jednej jednostki, a nie tak jak dziś, szpital jest w dwóch budynkach - mówi Paweł Masełko.

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".