• Wyświetleń: 2670
    • Dodano: 2023-02-26 / 21:21

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobywcą Pucharu Polski!

W finale pokonali Jastrzębski Węgiel w trzech setach.

ZAKSA zwycięska! Kędzierzynianie po raz czwarty z rzędu zdobyli siatkarski Pucharu Polski, wygrywając 3:0 z Jastrzębskim Węglem, choć wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku.

Delikatnym faworytem była ZAKSA, ale ich spotkania z Jastrzębskim zawsze należały do wielkich widowisk, a stawka meczu - Puchar Polski - podniosła rangę tego spotkania w Tauron Arenie Kraków. Początek należał do Jastrzębskiego - jak i cały set, do stanu 22:18. Wtedy to Ślązacy zaczęli tracić kontrolę nad przewagą, co ZAKSA potrafiła wykorzystać i odwróciła w końcówce los tej partii i padła jej łupem.

W drugiej partii ZAKSA próbowała od początku przejąć kontrolę nad wynikiem, lecz nie potrafili odskoczyć na większą zdobycz punktową i ponownie Jastrzębski Węgiel prowadził z kilkoma oczkami przewagi. I znów mieli w górze piłkę setową i ponownie jej nie wykorzystali. Tym razem walka na przewagi trwała dłużej, a znów set padł dla Kędzierzyna-Koźla, po asie serwisowym David'a Smitha.
    Trzecia partia już wyglądała inaczej - o ile na początku trwała walka punkt za punkt, o tyle od 9:9 ZAKSA przejęła inicjatywę nad wydarzeniami na boisku i choć Jastrzębski miał okazję na doprowadzenie do remisu, tak zespół z Opolszczyzny nie popełnił błędów rywali i zakończył set i mecz, sięgając po trofeum.

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 27:29, 23:25)