• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 11497
  • Dodano: 2023-02-26 / 17:16
  • Komentarzy: 0

  Konsekwencja i regularność to ich mocne strony. Morsy znów w wodzie

  Tradycyjnie w niedzielę o godzinie 11.00 miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie spotkali się na wspólnym wejściu do Kąpieliska Bolko. Pogoda zaserwowała morsom dziś od śniegu, po piękne słońce.


  Być może temperatura na zewnątrz nie zachęca do ściągania kurtki po wyjściu na dwór, ale opolskie morsy przynajmniej co niedzielę rozbierają się do stroju kąpielowego niezależnie od temperatury. Dzisiejsza pogoda zmieniała się z godziny na godzinę. Rano Opole obudziły opady śniegu, później też wiało, a podczas wspólnego wejścia do wody wyjrzało słońce.

  Morsowanie to jedna z niewielu aktywności, gdzie nie trzeba się mocno zmęczyć, by poznać "smak" endorfin. To nie przypadek, że grupa Morsy Opole swoje coniedzielne wejścia nazywa właśnie "fabryką endorfin".

  Endorfiny to hormony szczęścia - obniżają również stres, przez ich działanie na kortyzol będący hormonem tego nieprzyjemnego stanu. - Są różne metody by je wytworzyć. Jednym z nich jest jedzenie czekolady, ale z wiadomych powodów osoby, które chcą dbać o sylwetkę nie chcą w ten sposób doładowywać receptorów szczęścia. Innym jest wysiłek fizyczny lub właśnie morsowanie. Trzeba przyznać, że to metoda niewymagająca specjalnych zdolności czy kondycji fizycznej, a efekt jest znakomity - słyszymy.

  Opolskie Morsy polecają początkującym wejście w grupie. - Nigdy nie wiemy, szczególnie za pierwszym razem jak zareaguje nasze ciało. Czy po wyjściu będziemy umieli poradzić sobie z wysuszeniem się i ubraniem. Nawet tym doświadczonym zdarzają się słabsze dni, dlatego nigdy nie morsujemy w samotności. Polecam nasze grupowe wejście szczególnie osobom, które nigdy wcześniej nie morsowały, można tu liczyć na dobre słowo, ciekawe rady i pomocną dłoń w razie wszelkich trudności. Grupowe wejście to też milej spędzony czas, niezależnie czy jesteśmy w wodzie 5 czy 15 minut - dodaje uczestniczka niedzielnego morsowania.

  Wspólne morsowanie na Kąpielisku Bolko odbywa się co niedzielę o godzinie 11.00. Do grupy morsów może dołączyć każdy.

  Zdjęcie (1/76)

  (Fot. Darek)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".