• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8293
  • Dodano: 2023-02-26 / 15:00
  • Komentarzy: 0

  Błotna trasa w Walidrogach nie zniechęciła uczestników kolejnego etapu "Naratonu"

  Za ponad setką biegaczy czwarty etap maratonu na raty pn. "Naraton". Zmienne warunki pogodowe nie zniechęciły uczestników do pokonania kolejnych 7 kilometrów do kolekcji.


  O przebiegnięciu maratonu marzy większość biegaczy. Organizatorzy "Naratonu" umożliwili pokonanie uczestnikom królewskiego dystansu "na raty". To już czwarty etap zawodów, a w niedzielne przedpołudnie biegacze debiutowali na nowej trasie wiodącej przez las w Walidrogach.

  - Wczoraj cały dzień padało i już wiedziałem jak to się może skończyć. Na szczęście błota na trasie nie było dużo, ale i takie wyzwania lubię. Cenię Naraton za to, że każdy etap jest inny, a zwycięzcę poznajemy dopiero po pokonaniu maratonu. Każdego dnia biegacz czuje się inaczej, ma inną dyspozycję biegową. Tutaj wyniki mogą się zmienić nawet pod sam koniec, chociaż rywale są bardzo mocni - mówi jeden z uczestników.

  Opolski Zimowy Maraton Na Raty to impreza składająca się z sześciu etapów, które zsumują się w królewski dystans - maraton. - Bieg jest wymyślony jako pełny maraton, 42 kilometry 195 metrów, ale podzielony na 6 odcinków po 7 kilometrów - wyjaśnia Sławomir Smoliński, organizator i pomysłodawca imprezy. Każdy z etapów odbywa się w niedzielę w innym miejscu. Uczestnicy rozpoczęli zmagania od trasy w grudzickich lasach, odwiedzili też Masów, Suchy Bór, Walidrogi, a imprezę zakończy etap - również w Suchym Borze połączony z rozdaniem nagród.

  Za tydzień biegacze pobiegną w Zawadzie.

  5) - etap V 7 km 05.03.2023 r. niedziela Zawada - trasa Turawskiej Siódemki
  6) - etap VI 7,195 km 12.03.2023 r. niedziela Suchy Bór - start z boiska WKS Suchy Bór

  Zdjęcie (1/41)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".