• Wyświetleń: 1001
    • Dodano: 2023-02-26 / 11:43

Bolesna porażka UNI Opole

Pałac Bydgoszcz poskromił Wilczyce w trzech setach

Miała to być szansa na punkty, a skończyło się na małym pogromie. UNI Opole przegrało w Bydgoszczy 0:3 i ponownie spadło na ostatnią lokatę w tabeli.

Opolanki po dobrym meczu z MKS-em Kalisz miały poszukać swojego szczęścia w spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz, który był w jeszcze większym kryzysie, gdyż siatkarki tego klubu nie wygrały spotkania od 9 meczów.
    Jednakże, z tak grającym UNI, to był idealny moment na przełamanie. W pierwszym secie podopieczne Nicoli Vettoriego nawiązały jeszcze walkę, a nawet w połowie wygrywały różnicą trzech punktów (13:16), ale miejscowe najpierw odrobiły straty, a później wyszły na prowadzenie i wygrały otwierającą odsłonę do 21.

Niestety, w drugim secie Opolanki już nie miały tyle do powiedzenia, i Pałac zbudował sobie szybko dużą przewagę, którą Wilczyce nie były w stanie odrobić. Set zakończył się bardzo szybko, bo do piętnastu, co stawiało przyjezdne pod ścianą. Niestety, ale trzeci set również był całkowicie pod dyktando gospodyń, które zakończyły seta i cały mecz do 14, przez co wskoczyły do pierwszej ósemki, a Opolanki po urwaniu punktów przez Tarnów z Radomką Radom spadły na ostatnią lokatę w tabeli.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - UNI Opole 3:0 (25:21, 25:15, 25:14)