• Wyświetleń: 607
    • Dodano: 2023-02-20 / 10:29

Zwycięstwo Weegree nad PBG Basket Poznań

Opolanie pokonali rywali różnicą 10 punktów.

Dobra niedziela dla fanów opolskiego basketu. Akademicy z Opola ograli Eneę Basket Poznań 96:86 i dalej mogą myśleć o fazie play-off.

Faworytem byli gospodarze, którzy prowadzili prawie od początku meczu. Prawie, gdyż pierwszy celny rzut należał do gości, którzy również liczą się w walce o pierwszą ósemkę, jednakże potem prowadziła już tylko jedna drużyna - Weegree i po pierwszych dziesięciu minutach to oni prowadzili różnicą już siedmiu punktów. Druga kwarta również prowadzona była pod dyktando miejscowych, chociaż Poznaniacy mieli również swoje dobre momenty, gdzie odrabiali straty, lecz do połowy spotkania przegrywali 37:42.

Po zmianie stron było podobnie, a Opolanie starali się nie dopuścić przyjezdnych na zasięg jednego celnego rzutu i gdy już do tego doszło (63:60), to Weegree zdobyli aż jedenaście punktów z rzędu i mieli spokojną zaliczkę przed ostatnią odsłoną. W niej grali już swoje i dowieźli swoją przewagę, wygrywając różnicą 10 punktów.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Enea Basket Poznań 96:86 (23:16; 19:21; 32:25; 22:24)