• Wyświetleń: 1301
    • Dodano: 2023-02-09 / 12:52

Wygrana Weegree z liderem!

Opolanie ograli rywali różnicą dwóch punktów.

Sensacja w Opolu! Lider ligi, HydroTruck Radom przegrał z Weegree AZS Politechnika Opolska 82:84, choć nadal pozostają a czubie tabeli.

Akademicy, gospodarze tego meczu, u siebie odnieśli tylko jedną porażkę na jedenaście spotkań (z Jedynką Pelpin), więc to spotkanie zapowiadało się na bardzo ekscytujące. I takie było - pierwsze minuty były na korzyść miejscowych, natomiast z czasem szala przechylała się na korzyść Radomian. W drugiej kwarcie goście prowadzili już różnicą 10 punktów, lecz sprawnie Weegree odrobiło wszelkie straty i w połowie spotkania to oni wygrywali 49:43.

Niestety, Opolanie stracili tę przewagę w trzeciej kwarcie i co najważniejsze - prowadzenie, które odzyskali przed końcem tej części gry i przed finałową odsłoną prowadzili tylko trzema punktami. Opolanie znów prowadzili sześcioma punktami (81:75), ale Radomianie zdobyli aż siedem punktów z rzędu w samej końcówce i Opolanom zostało bardzo mało czasu, by jeszcze odzyskać zwycięstwo. Udało się to dzięki trójce, piątej w tym meczu, Huberta Pabiana i temu że ostatnia akcja meczu zakończyła się niepowodzeniem i niespodzianka stała się faktem.

Weegree AZS Politechnika Opolska - HydroTruck Radom 84:82 (18:24, 31:19, 16:19, 19:20)