• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1644
  • Dodano: 2023-02-03 / 11:56
  • Komentarzy: 0

  Potrącił rodzinę na przejściu dla pieszych. Szuka go policja

  (Fot. na prawach cytatu: KPP Kędzierzyn-Koźle za KK24.pl/Michał Natyna)

  Trzy osoby zostały potrącone w czwartek wieczorem na przejściu dla pieszych w Kędzierzynie-Koźlu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, szuka go policja.


  Do potrącenia dwójki dorosłych i małego dziecka doszło w czwartek 2 lutego po godzinie 18.00 na przejściu dla pieszych na ul. Łukasiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Sprawca tego zdarzenia nie udzielił pomocy poszkodowanym i uciekł. Na szczęście dziecku nic się nie stało, kobieta ma ogólne potłuczenia, a mężczyzna doznał złamania nogi.

  Około godziny później w czwartek, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze pustostanu w Cisku. W czasie działań odkryto, że w pustostanie ktoś zaparkował pojazd ze zdjętymi tablicami rejestracyjnymi. Spalony samochód odpowiadał opisowi pojazdu, który był poszukiwany w związku z wcześniejszym potrąceniem rodziny w Kędzierzynie-Koźlu.

  - Wczoraj wieczorem te dwie osoby trafiły do nas na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Mężczyzna miał złamane podudzie i został zaopatrzony, kobieta miała ogólne potłuczenia. Oboje około 23.00 opuścili szpital - mówi Jarosław Kończyło, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

  - Policja Kędzierzyn-Koźle szuka świadków potrącenia pieszych na oznakowanym przejściu, do którego doszło wczoraj (2.02.23r.) około godz. 18.00 na ul. Łukasiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje na temat wypadku, skontaktuj się z nami pod nr tel. 47 863 42 66 - apelują policjanci z Kędzierzyna-Koźla.

  Pamiętajmy, że pieszy, rowerzysta, motorowerzysta czy też motocyklista ma dużo mniej szansy w zderzeniu z samochodem. To właśnie ta niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego odnosi najcięższe obrażenia. Dlatego warto przestrzegać przepisów ruchu drogowego i kierować się zasadą ograniczonego zaufania ponieważ w wielu przypadkach to MY sami mamy wpływ na własne bezpieczeństwo.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".