• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1914
  • Dodano: 2023-01-25 / 15:11
  • Komentarzy: 0

  Bogata oferta miejska na zbliżające się ferie zimowe

  (Fot. Dżacheć)

  Prezydent miasta Opola zachęca do spędzenia ferii zimowych w mieście. Miasto Opole przygotowało bogatą ofertę zajęć dla młodzieży szkolnej, ale nie tylko.


  Bogata oferta białych ferii w Opolu czeka już od 11 lutego. W organizację zajęć włączyły się m.in. Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Biblioteka Miejska oraz obiekty sportowe.

  - Inspirujemy się literaturą i książkami. Przygotowaliśmy ferie w oddziale dziecięcym na Placu Kopernika i w 7 filiach biblioteki. Chcemy zapoznać dzieci z różnymi formami edytorstwa. Zajęcia odbywają się w dwóch tygodniowych turnusach. W budynku głównym będzie możliwość zapoznania się z różnymi zawodami w formie spotkań i warsztatów - mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

  Z ofertą dla młodzieży szkolnej wychodzi też Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.

  - Zachęcam do wizyty tej dłuższej i krótszej. W ramach dłuższej wizyty przygotowaliśmy jak co roku półkolonie. Zaplanowaliśmy również wycieczki. Oprócz półkolonii odbędą się liczne warsztaty - mówi Elżbieta Marciniszyn, dyrektor MDK w Opolu.

  Dzieci i młodzież mogą korzystać z oferty otwartych warsztatów i doskonalić sprawność językową, naukę tańca, gry w szachy czy zdolności kulinarne. Przedstawiciele MDK podkreślają, że nie można zapomnieć o zapisach, które obowiązują na wszystkie wydarzenia.

  Bogaty program zajęć przygotowały miejskie obiekty sportowe.

  - Ferie w Opolu będą feriami dla całych rodzin. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu startuje z Białą Zimą już 11 lutego turniejem rodzinnym w piłce nożnej, a zakończymy wydarzeniem Zimowy Narodowy w trasie. Będzie można pływać, biegać, wspinać się, a wszystkie obiekty będą do dyspozycji. Program można śledzić na stronach społecznościowych MOSIR - mówi Marcin Sabat, dyrektor MOSiRu.

  Miasto Opole przygotowało kalendarium, w którym znajduje się ponad 230 różnych propozycji na ferie. W kalendarium znajdują się także szczegóły dotyczące zgłoszeń i zapisów na wydarzenia w czasie ferii.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".