• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1813
  • Dodano: 2023-01-24 / 15:56
  • Komentarzy: 0

  W studenckiej przychodni przyjmują lekarz POZ, ginekolog i dwóch stomatologów

  23 stycznia 2023 r., po przerwie spowodowanej pandemią covid-19, ponownie otwarta została przychodnia studencka. Mieści się ona na parterze DS Spójnik w kampusie UO. Przyjmują w niej lekarz POZ, ginekolog i dwóch stomatologów.


  - Jest to placówka przeznaczona przede wszystkim dla studentów, co oczywiste, ale z jej usług może korzystać każdy pacjent - mówi Tomasz Halski, prezes spółki Centrum Zdrowia w Opolu, której oddziałem jest Studencka Przychodnia Centrum w kampusie UO.

  - Po okresie pandemii widzimy, że studenci są w mieście, dlatego wspólnie z władzami Uniwersytetu Opolskiego uznaliśmy, że z naszej strony jest to wręcz obowiązek, by przywrócić funkcjonowanie tej placówki. Postanowiliśmy, że reaktywujemy przede wszystkim pracę lekarza rodzinnego, u którego studenci mogą się leczyć. Myślę, że jest to również ważny element wsparcia studentów obcokrajowców, którzy często mają problemy ze znalezieniem się w naszym mieście. Wspólnie z władzami uniwersytetu postanowiliśmy, że ta placówka jak najbardziej też jest dla nich, by trochę ułatwić im w życie i funkcjonowanie naszym mieście.

  Dr hab. Tomasz Halski zachęcał, by z usług przychodni w kampusie UO korzystali żacy z wszystkich opolskich uczelni, także z Politechniki Opolskiej, Wyższej Szkoły Bankowej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji. Mówił, że o przywrócenie działalności placówki po okresie pandemii dopytywali w ostatnim czasie studenci, a zwróciły się o to władze Uniwersytetu Opolskiego.

  - Dla uczelni ta placówka oznacza z pewnością splendor. Mamy przecież dziewięć tysięcy studentów, z tego 1700 osób mieszka w akademikach. To są przede wszystkim studenci z ościennych województw, ale i studenci z zagranicy, których jest kilkuset. To bardzo ważne, byśmy mieli tu swoją przychodnię - zaznaczył Zbigniew Budziszewki, kanclerz Uniwersytetu Opolskiego. - Cieszę się więc bardzo, w imieniu rektora i władz uczelni, że reaktywujemy jej działanie.

  Gabinet lekarza POZ w przychodni studenckiej będzie czynny codziennie w godz. 8.00-15.00, gabinet poradni ginekologiczno-położniczej we wtorki w godz. 13.00-20.00, a stomatolodzy przyjmują codziennie, zgodnie z rozpiską godzinową dostępną przed wejściem do gabinetu.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. Uniwersytet Opolski)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".