• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1045
  • Dodano: 2023-01-28 / 18:37
  • Komentarzy: 2

  Unia grozi TikTokowi. Zostanie zakazany?

  Jeśli TikTok, jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, nie dostosuje się do prawa unijnego, nie będzie mógł działać w krajach UE.

  Wątpliwości - jak donosi gazeta.pl - budzi ochrona prywatności użytkowników TikToka oraz poziom zaangażowania w działalność platformy rządu Chin. Czy to oznacza, że zniknie ona z unijnej Europy?

  Unijne ultimatum

  Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług - informuje portal, powołując się na agencję Reutera - postawił chińskiej platformie ultimatum: albo dostosuje się do prawa unijnego, albo zostanie zbanowana. I wezwał firmę do wdrożenia unijnej ustawy o usługach cyfrowych (DSA). Dodał, że TikTok musi to zrobić na długo przed terminem upływającym 1 września.

  W odpowiedzi szef TikToka zapewnił, że firma jest zaangażowana we wdrożenie DSA, a także innych unijnych przepisów, takich jak np. RODO.

  Ustawa o usługach cyfrowych, którą UE przyjęła w lipcu ubiegłego roku, umożliwia ukaranie firmy m.in. grzywną w wysokości 6 procent rocznego światowego obrotu lub całkowitym zakazem działalności w Unii Europejskiej.

  Indie już to zrobiły, Stany chcą do nich dołączyć

  Dodajmy, że TikTok został już zbanowany w połowie 2020 roku w Indiach. Podobny los spotkał tam również setki innych chińskich serwisów i programów, które uznano za zagrożenie dla "bezpieczeństwa narodowego".

  Podobne obawy mają także Amerykanie. Oni też chcą nałożyć ogólnokrajową blokadę na tę popularną platformę społecznościową.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-01-28 20:09:18 [83.4.136.*] id:1655725  
  Gaz: Napisał postów [5065], status [VIP] Reputacja
  Szkoda,bo taką fajną laske nebeskom na nim poznałem.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-01-28 22:45:48 [89.67.10.*] id:1655733  
  Nikolaev: Napisał postów [484], status [pismak] Reputacja
  Avatara? To możesz sobie zrobić w domu ze snapa