• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1250
  • Dodano: 2023-01-28 / 18:37
  • Komentarzy: 2

  Unia grozi TikTokowi. Zostanie zakazany?

  Jeśli TikTok, jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, nie dostosuje się do prawa unijnego, nie będzie mógł działać w krajach UE.

  Wątpliwości - jak donosi gazeta.pl - budzi ochrona prywatności użytkowników TikToka oraz poziom zaangażowania w działalność platformy rządu Chin. Czy to oznacza, że zniknie ona z unijnej Europy?

  Unijne ultimatum

  Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług - informuje portal, powołując się na agencję Reutera - postawił chińskiej platformie ultimatum: albo dostosuje się do prawa unijnego, albo zostanie zbanowana. I wezwał firmę do wdrożenia unijnej ustawy o usługach cyfrowych (DSA). Dodał, że TikTok musi to zrobić na długo przed terminem upływającym 1 września.

  W odpowiedzi szef TikToka zapewnił, że firma jest zaangażowana we wdrożenie DSA, a także innych unijnych przepisów, takich jak np. RODO.

  Ustawa o usługach cyfrowych, którą UE przyjęła w lipcu ubiegłego roku, umożliwia ukaranie firmy m.in. grzywną w wysokości 6 procent rocznego światowego obrotu lub całkowitym zakazem działalności w Unii Europejskiej.

  Indie już to zrobiły, Stany chcą do nich dołączyć

  Dodajmy, że TikTok został już zbanowany w połowie 2020 roku w Indiach. Podobny los spotkał tam również setki innych chińskich serwisów i programów, które uznano za zagrożenie dla "bezpieczeństwa narodowego".

  Podobne obawy mają także Amerykanie. Oni też chcą nałożyć ogólnokrajową blokadę na tę popularną platformę społecznościową.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-01-28 20:09:18 [83.4.136.*] id:1655725  
  Gaz: Napisał postów [5471], status [VIP] Reputacja
  Szkoda,bo taką fajną laske nebeskom na nim poznałem.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-01-28 22:45:48 [89.67.10.*] id:1655733  
  Nikolaev: Napisał postów [506], status [pismak] Reputacja
  Avatara? To możesz sobie zrobić w domu ze snapa