• Wyświetleń: 633
    • Dodano: 2023-01-23 / 07:14

Weegree wygrywa we Wrocławiu

Opolanie pokonali rywali różnicą 15 punktów.

Kolejne ważne ligowe punkty wpadają na konto akademików z Opola! Tym razem Weegree ograł rezerwy Śląska Wrocław 70:55 i jest w dobrej sytuacji w kontekście awansu do fazy play-off.

W tej rywalizacji jednoznacznego faworyta nie było, jednakże ligowa tabela delikatnie wskazywała na gości, którzy piorunująco zaczęli pierwszą kwartę - Śląsk zdobył jedynie sześć punktów, co jest rzadkością na koszykarskich parkietach, przy dziewiętnastu Opolan, którzy ustawili sobie komfortowe warunki na dalszą część rywalizacji. W drugiej części różnica ostatecznie się nie zmieniła, choć wzrosła w pewnym momencie aż do 18 punktów (18:36), jednakże do przerwy 38:25 do był chyba najniższy wymiar kary dla gospodarzy.

Weegree konsekwentnie trzymali dwucyfrową przewagę, ale też nie potrafili przebić 20 punktów różnicy - przed ostatnimi 10 minutami było 40:58, by ostatecznie skończyło się przegraną Wrocławian 55:70, a Opolanom w konsekwencji dało to tymczasowy awans na siódmą lokatę w ligowej tabeli.

WKS Śląsk II Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska 55:70 (6:19, 19:19, 15:20, 15:12)