• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 683
  • Dodano: 2023-01-23 / 07:21
  • Komentarzy: 1

  Za chwilę ferie. Strażacy pomogą w tworzeniu lodowisk dla młodzieży

  (Fot. Archiwum)

  Wkrótce na terenie województwa opolskiego dzieci i młodzież rozpoczną ferie zimowe. Strażacy w ramach akcji "Bezpieczne lodowiska 2023" udzielą pomocy w wylewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca pod sztuczne lodowisko lub ślizgawkę np. na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich czy osiedli.


  W związku z trwającym sezonem zimowych szaleństw oraz z uwagi na podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas sezonu zimowego, Państwowa Straż Pożarna organizuje akcję "Bezpieczne Lodowiska 2023".

  Jeśli chcemy zorganizować dzieciom miejsce do ślizgania, strażacy oferują wielkie wsparcie.

  - Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu, do której należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska lub ślizgawki. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawienie barierek - czytamy w komunikacie.

  Pomocy w przygotowaniu lodowiska udzieli najbliższa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP lub Ochotnicza Straż Pożarna w uzgodnionym wcześniej terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

  Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator lodowiska.

  Akcja "Bezpieczne Lodowiska 2023" ma za zadanie podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku, jednocześnie zwracając uwagę na zagrożenia płynące z wchodzenia na taflę lodu na sztucznym lub naturalnym zbiorniku wodnym. Strażacy wielokrotnie podkreślają, że najbezpieczniejszą formą wypoczynku na lodzie jest sztuczne lodowisko lub ślizgawka w miejscu wcześniej do tego przygotowanym.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-01-23 13:02:49 [88.199.162.*] id:1655455  
  kilu: Napisał postów [69], status [rozkręca się] Reputacja
  najlepiej...... strażacy pomogą.....

  Nick:
  Treść: