• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 7844
  • Dodano: 2023-01-07 / 16:50
  • Komentarzy: 0

  Za nami jubileuszowy, 10. Bieg Pielgrzyma

  Ponad 160 biegaczy wystartowało w sobotę 7 stycznia w jubileuszowej, 10. edycji Biegu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Trasa biegu, mimo tego, że nie jest wyjątkowo długa - daje mocno w kość. Bieg Pielgrzyma to okazja do podziękowania za miniony rok i rozpoczęcia intensywnej pracy nad samym sobą.


  Bieg Pielgrzyma to coroczna, doskonała okazja do zaakcentowania trwającego karnawału - na trasie pojawili się biegacze w przebraniach. Stali uczestnicy tego wydarzenia podkreślają, że trasa zawsze tu jest wymagająca, mimo tego, że ma tylko 5 kilometrów.

  - Można powiedzieć, że to tylko 5 kilometrów, a widać, że niektórzy nie są w stanie trasy jednym ciągiem przebiec. Dużo biegniemy w górę, w dół, po zróżnicowanej nawierzchni. Mimo, że nie mogłem uczestniczyć we wszystkich edycjach to jestem tu co roku. Co roku także powtarzam sobie w głowie myśl, co mnie skłoniło, żeby tutaj wystartować. Na samym końcu, na mecie już wiem, że to była dobra robota i wspaniała zabawa - słyszymy od uczestników.

  - Dostałem porządnie w kość i to na własne życzenie. Ba! Jeszcze za to zapłaciłem - śmieje się kolejny z uczestników i dodaje, że żadnego kilometra nie żałuje. - Po takim biegu czuję się świetnie, chociaż przypuszczam, że efekty tej trasy moje nogi odczują dopiero jutro - mówi jeden z biegaczy.

  Pierwsza biegowa impreza na Opolszczyźnie przyciągnęła ponad 160 uczestników. Jej organizatorzy pragną zachęcić biegaczy do rozpoczęcia nowego roku treningów i startów właśnie od swoistej pielgrzymki, w ramach podziękowania za miniony rok i prośby o pomyślność w nowym.

  Zdjęcie (1/83)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".