• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8376
  • Dodano: 2023-01-05 / 08:44
  • Komentarzy: 1

  Nieudany przemyt telefonów do kluczborskiego Zakładu Karnego

  Funkcjonariusze Służby Więziennej zgadzają się, że pomysłowość ludzka w zakresie przemytu nie zna granic. Tym razem nadawca umieścił telefony w obcasach butów, które wysłał do osadzonego.


  Służba Więzienna intensyfikuje działania by zapobiec przedostawaniu się na teren więzień przedmiotów niedozwolonych, niebezpiecznych, środków psychoaktywnych. Przeszukuje osoby, pomieszczenia, uszczelnia wejście na teren jednostek. Funkcjonariusze szkolą się w zakresie identyfikacji, rozpoznawania objawów zażycia oraz dynamiki rynku narkotykowego.

  Do próby przemytu doszło w ostatnich dniach w Zakładzie Karnym w Kluczborku. - Dzięki czujności i doświadczeniu funkcjonariusza pełniącego służbę przy wejściu do jednostki, w czasie kontroli na bramie głównej paczki higieniczno-odzieżowej adresowanej do osadzonego, ujawniono dwa miniaturowe telefony komórkowe ukryte w obcasach butów - poinformował Zakład Karny w Kluczborku.

  Znaczącym utrudnieniem dla eliminacji procederu przenikania substancji odurzających i innych niedozwolonych przedmiotów do więzień pozostaje uprawnienie osadzonych do otrzymywania różnego rodzaju paczek. Ale jest zmiana w tym zakresie, która nastąpiła z dniem wejścia w życie nowelizacji kodeksu karnego wykonawczego. Nowe rozwiązanie pozwoli na otrzymywanie paczek żywnościowych, w skład których wchodzą artykuły żywnościowe lub wyroby tytoniowe, zakupione jedynie za pośrednictwem zakładu karnego.

  A wśród przykładów przemytu narkotyków na teren więzienia, były m.in. kulki substancji narkotycznej w sałatce jarzynowej; orzechy włoskie, rozłupane, wypełnione narkotykiem, ponownie sklejone; bryłki haszyszu ukształtowane na kształt suszonych śliwek, w opakowaniu ze śliwkami, amfetamina pomiędzy częściami cebuli, narkotyk pomiędzy okładkami CD, kartki książki nasączone substancją narkotyczną. "Pomysłowość ludzka" w zakresie przemytu nie zna granic.

  Zdjęcie (1/2)

  (Fot. ZK Kluczbork)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-01-09 07:13:50 [94.254.184.*] id:1654538  
  Król Forum: Napisał postów [1723], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Lepiej się dogadać z klawiszem

  Nick:
  Treść: