• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 623
  • Dodano: 2023-01-02 / 09:55
  • Komentarzy: 0

  Podsumowanie sportowego 2022 roku - część druga

  (Fot. Dżacheć)

  Podsumujemy ten rok w wykonaniu między innymi opolskich koszykarzy.

  Przywitaliśmy już 2023 rok! Po hucznych zabawach pozostaną wspomnienia - i to samo zostało nam już po zeszłym roku i rywalizacji opolskich ekip i zawodników. W części drugiej, podsumujemy co działo się w Weegree, w III oraz IV lidze, czy też w rywalizacji Unii Opole.

  Weegree na pewno znakomicie będzie wspominać zeszły sezon, gdyż nadspodziewanie dobrze poradzili sobie w rundzie zasadniczej, zajmując czwarte miejsce i w pierwszej rundzie play-off poradzili sobie - choć nie bez problemów - z GKS Tychy, jednakże już w półfinale byli bez szans z Sokołem Łańcut, przegrywając w trzech grach. W rywalizacji o medal z Kotwicą Kołobrzeg, również niestety polegli pięcioma punktami, ale mimo wszystko to najlepszy sezon dla Opolan. W obecnym sezonie dotychczas jest niewiele gorzej - po ostatnim zwycięstwie z GKS-em Tychy, zajmują siódmą lokatę z niewielką stratą do reszty stawki.

  Wracamy do piłki nożnej i rywalizacji trzecio- i czwarto-ligowców. Stal Brzeg i MKS Kluczbork były jedynymi przedstawicielami w sezonie 2021/2022 Opolszczyzny. Poradziły sobie z tym ciężarem przeciętnie, ale zajęły bezpieczne lokaty na koniec sezonu - odpowiednio na dziewiątej i dwunastej lokacie. Wraz ze startem nowych rozgrywek, po rocznej przerwie dołączyła Polonia Nysa, która bez problemów wygrała rywalizację w IV lidze przed Ruchem Zdzieszowice i LZS-em Starowice. Już w obecnych rozgrywkach trzeciej ligi nie tak dobrze idzie Stali Brzeg, która obecnie jest na dnie ligi, a do bezpiecznego miejsca zajmowanego przez LKS Goczałkowice Zdrój tracą już cztery punkty. MKS-iacy są najwyżej, gdyż w połowie rozgrywek zajmują ósmą lokatę, a dwa oczka niżej - Polonia. W IV Lidze BS Leśnica w obecnie trwającej rozgrywce 2022/2023, po awansie Nysan liderzy pozostali Ci sami - Ruch trzema punktami prowadzi nad Starowicami. Na trzecim miejscu znajduje się Małapanew Ozimek - z siedmioma oczkami straty do lidera.

  Cały rok w kobiecej III lidze spędziła Unia Opole. Podopieczne Tomasza Minkiewicza zakończyły rywalizację w zeszłym sezonie na 3 miejscu z dużą stratą do Ślęży Wrocław i rezerw Czarnych Sosnowiec, ale już w tych rozgrywkach idzie im znacznie gorzej, gdyż zajmują dopiero siódmą lokatę, z tylko trzema zwycięstwami po 10 kolejkach.

  Czy w 2023 roku, uda się wszystkim zespołom uda się poprawić swoje wyniki? O tym, przekonamy się już za rok!
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".