• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 9306
  • Dodano: 2022-12-31 / 16:02
  • Komentarzy: 1

  Na sportowo upamiętnili zmarłego kolegę. Za nami "Szybka Piątka Jurka Siemaszki"

  Na swój sylwestrowy start w 2020 roku Jurek zaprosił wielu znajomych, ale sam startu nie doczekał. W wieku 58 lat, kilka dni przed zaplanowaną rywalizacją, wspaniały sportowiec zmarł. W Sylwestra biegacze po raz kolejny uczcili pamięć kolegi - na sportowo.


  Jerzy Siemaszko urodził się w marcu 1962 roku. Był znakomitym zawodnikiem, trenerem i kolegą biegaczem. Wygrywał biegi maratońskie w Polsce, Niemczech i Holandii. Był Mistrzem Europy Weteranów w maratonie, Mistrzem Polski w biegach długich na wszystkich dystansach od 5km do maratonu i w biegach górskich.

  Rekord życiowy opolanina (2:18:41) w maratonie do dziś budzi uznanie. - Jurek był trenerem, wychowawcą i kolegą wielu amatorów biegania. Wspólnie z Kasią Jędrzejewską prowadził treningi BBL Opole, reprezentował opolskie kluby biegowe OKB Opole, ECO Runners, Eurovent Atletics. Był współorganizatorem dwóch pierwszych edycji Biegu Opolskiego, który z takim powodzeniem rozwinął później jego kolega Artur Góralczyk ze swoim Stowarzyszeniem Bieg Opolski. Był osobą życzliwą i koleżeńska. Chętnie dzielił się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą, był osobą towarzyską - zawsze w centrum uwagi, zawsze z celnymi uwagami i mnóstwem anegdot - wspominają opolscy biegacze

  - Był z pewnością postacią nietuzinkową. To była osoba, które zarażała bieganiem. Jurek trenował bieganie wyczynowo, startował w wielu prestiżowych imprezach. Wygrywał wiele biegów, maratonów w całej Europie. Mógł się poszczycić wspaniałymi wynikami, do których niewielu biegaczy jest się w stanie zbliżyć. Był trenerem biegania i wychował wielu biegaczy, którzy osiągają wspaniałe wyniki. Był osobą serdeczną, chętnie dzielił się swoją wiedzą. Środowisko opolskie nie ma takiej osoby jak on. To wielka strata, że nie ma go z nami. Popularność, jakim cieszą się imprezy ku jego czci tylko udowadnia, jak ważna to była osoba dla środowiska biegowego i nie tylko - wspomina Karol Jurkiewicz z Klubu Biegowego Odra Opole.

  - Bieg "Szybka Piątka Jurka Siemaszki" poświęcony jest pamięci naszego znakomitego kolegi. Jurek planował bieg na 5km, który 31-go grudnia 2020 roku miał być ostatnią okazją dla ustanowienia "sezon best" w roku pozbawionym imprez biegowych w czasie pandemii. Zaprosił na start liczne grono przyjaciół, amatorów biegania, by wspólnie z nimi świętować sylwestra o północy czasu australijskiego. Niestety Jurek tego nie doczekał... Zmarł 26.12.2020r - mówi Sławek Smoliński, organizator wydarzenia.

  Zdjęcie (1/56)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-01-03 22:11:36 [89.73.233.*] id:1654194  
  spalony: Napisał postów [388], status [maniak] Reputacja
  Pięknie

  Nick:
  Treść: