• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 989
  • Dodano: 2022-12-30 / 08:12
  • Komentarzy: 0

  Słaby mecz UNI na zakończenie roku

  (Fot. Dżacheć)

  W trzech setach Opolanki uległy beniaminkowi ligi.

  Nie tak sobie wyobrażały wyjazd do Tarnowa podopieczne Nicoli Vettoriego. UNI Opole przegrało z Roleski Grupa Azoty Tarnów 0:3 i rok kończy na jedenastym, przedostatnim miejscu w ligowej tabeli.

  W tym roku minimalnie lepiej spisywały się gospodynie tego meczu, które wyprzedzały w ligowej tabeli gościnie, ale zwycięstwo tych drugich mogło pozwolić na przeskoczenie rywalek w tabeli.

  I początkowo zanosiło się na taki bieg zdarzeń, gdyż UNI zbudowało sobie cztery punkty przewagi (4:8). Niestety, seria siedmiu kolejnych punktów odwróciła ten wynik na korzyść Tarnowianek, które mimo chwilowej straty prowadzenia i tak wygrały 25:22 otwierającą partię.

  Druga część gry była już bardzo jednostronna - od stanu 5:5 gospodynie odjechały na pięć punktów przewagi i mimo kilku zrywów Opolanek, drugi set i tak padł łupem miejscowych, tym razem do 18. Trzecia partia była ostatnim dzwonkiem dla UNI by coś urwać w tym spotkaniu - niestety i ta część gry widowiska była bliźniacza do poprzedniej, a mecz zakończył się w trzech setach zwycięstwem beniaminka, który awansował na ósmą lokatę w tabeli, ostatnią premiowaną fazą play-off

  Roleski Grupa Azoty Tarnów - UNI Opole 3:0 (25:22, 25:19, 25:18)
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".