• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1281
  • Dodano: 2022-12-28 / 14:31
  • Komentarzy: 1

  Zatrzymała nietrzeźwego w trakcie dojazdu do miejsca pełnienia służby

  (Fot. KPP Nysa)

  Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 30-letni kierujący motorowerem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantkę z Nysy, która podczas dojazdu do miejsca pełnienia służby zwróciła uwagę, na sposób, w jaki poruszał się kierujący motorowerem. Mieszkaniec powiatu Nyskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

  W Wigilijne popołudnie funkcjonariuszka Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Nysie post. Marta Poźniak, podczas dojazdu do miejsca pełnienia służby zauważyła kierującego motorowerem, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdywać się pod działaniem alkoholu. Policjantka od razu przystąpiła do działania. O swoich podejrzeniach poinformowała dyżurnego, a następnie zatrzymała mężczyznę i zabrała mu kluczyki.

  Na ul. Krzywoustego w Nysie przyjechali policjanci ruchu drogowego i sprawdzili trzeźwość kierowcy, który poruszał się motorowerem. Jak się okazało, 30-letni mieszkaniec powiatu nyskiego miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

  30-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu m.in. kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

  Służba w Policji, to służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować. Niezależnie, czy jesteśmy na służbie, czy mamy wolny dzień. Mimo licznych apeli, działań profilaktycznych niestety wciąż są osoby, które będąc pod wpływem alkoholu, wsiadają za kierownicę pojazdu.

  Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych użytkowników drogi.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-28 16:55:59 [90.156.124.*] id:1653895  
  siostra_brygida: Napisała postów [47952], status [VIP] Reputacja
  Po karpia jechał?

  Nick:
  Treść: