• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 4738
    • Dodano: 2010-07-08 / 13:48
    • Komentarzy: 51

    Policja apeluje o trzeźwość za kółkiem

    Policja apeluje o trzeźwość za kółkiem

    Jarosław Sadzik z Opola, jeden z kierowców, który dostał dziś breloczek akcji.

    Policja apeluje o trzeźwość za kółkiem

    (Fot. Dżacheć)

    Pijani kierowcy to wciąż plaga polskich dróg i sprawcy wielu tragicznych w skutkach wypadków. Opolska policja, Fundacja Pro Lege i Urząd Miasta rozpoczynają akcję "Prowadzę - jestem trzeźwy".

    Akcja ruszyła po raz drugi i ma zachęcić kierowców do trzeźwości, a pasażerów do współodpowiedzialności za bezpieczną jazdę. Od dziś policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu rozdają ulotki i breloczki „Prowadzę - jestem trzeźwy”. Plakaty kampanii pojawiły się w autobusach, wiatach przystankowych, w urzędach i instytucjach.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    - Chcemy zmniejszyć liczbę kierowców, wsiadających do auta na podwójnym gazie. Akcja ma promować odpowiedzialną postawę osoby prowadzącej samochód - informują policjanci.

    Ponadto, kampania ma także zwrócić uwagę pasażerów na to, z kim wsiadają do samochodu. Często bowiem jest społeczne przyzwolenie na jazdę po kieliszku czy piwie - po rodzinnej imprezie czy spotkaniu towarzyskim.

    Zakończenie kampanii planowane jest na koniec wakacji. Program został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Opola.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Policja apeluje o trzeźwość za kółkiem

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2010-07-08 14:53:53 [194.29.180.*] id:358669  
    Momosius: Napisał postów [226], status [maniak] Reputacja
    Jak dla mnie dopuszczalne normy... bodajże 0,2 to i tak śmiech na sali... piłeś - nie jedź ... proste i logiczne... powinni zabierać od razu dożywotnio prawko...
    [1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2010-07-08 15:14:36 [178.37.50.*] id:358687  
    leo messi ... -: Napisał postów [839], status [rozpisany/na] Reputacja
    a we wrancji jest 0,8 dozwolone piwko na kaca i mozna jechac.
    [-2]
    2010-07-08 21:32:08 [84.10.131.*] id:359028  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    leo nie ma takiego kraju jak wrancja...a jak na tyle pozwalają to ja się tym wrancuzom nie dziwię, pewnie chcą by się bardziej biało zrobiło u nich na drogach
    2010-07-08 21:35:24 [87.204.110.*] id:359030  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    jak to nie ma ? Jest przecież "elegancja wrancja"!
    2010-07-08 21:42:33 [194.29.180.*] id:359040  
    Momosius: Napisał postów [226], status [maniak] Reputacja
    co za różnica... my jesteśmy w Polsce i mamy polskie prawo... więc należy go przestrzegać... jak ktoś tego nie potrafi pojąć to już jego problem, a właściwie to nie tylko jego bo przy okazji może skrzywdzić nie tylko siebie... ehh gdzie wyobraźnia??
    2010-07-08 21:48:05 [93.221.11.*] id:359044  
    Myszka: Napisała postów [1780], status [Szycha] Reputacja
    Momosius już kiedyś pisałam, ze tak naprawdę zabranie prawa jazdy nie przynosi większych efektów. Kto będzie chciał jeździć to i tak będzie to robił z prawkiem czy bez tak samo jest z jazdą po alkoholu.
    2010-07-09 16:57:23 [194.29.180.*] id:359573  
    Momosius: Napisał postów [226], status [maniak] Reputacja
    Myszka może i racja, co nie zmienia faktu, że powinni je zabierać, bo drugi raz taki pijak już będzie miał fest przekichane...
    2010-07-09 13:05:50 [79.185.222.*] id:359361  
    cinkis06: Napisał postów [145], status [wyjadacz] Reputacja
    betkap: Kare śmierci???

    Nick:
    Treść:
    2010-07-09 12:18:22 [83.29.197.*] id:359322  
    PoGo: Napisał postów [-4294967010], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    i Tak jeździć pijani będą, nic taka akcja nie pomoże, tylko szkoda pieniędzy!

    Nick:
    Treść:
    2010-07-08 14:31:18 [82.170.1.*] id:358651  
    MonPio: Napisała postów [184], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    w wakacje ciezko opuscic jezioro czy jakas inna plenerowa impreze o suchym...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [11]
    2010-07-08 14:32:26 [93.221.11.*] id:358652  
    Myszka: Napisała postów [1780], status [Szycha] Reputacja
    Zawsze można zamówić taksówkę.
    2010-07-08 14:49:46 [88.199.251.*] id:358664  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    MZK i piechota zostaje
    2010-07-08 14:52:50 [84.203.35.*] id:358666  
    wezyr: Napisał postów [526], status [starszy pismak] Reputacja
    nocować też można, nawet w plenerze - dziś do kupienia bardzo wygodne samonadmuchiwujące się karimaty, samorozkładalne namioty i ultraciepłe śpiwory...
    2010-07-08 20:40:00 [194.29.180.*] id:358986  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Może i ciężko, ale za to warto!!!
    2010-07-08 21:29:01 [84.10.131.*] id:359025  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Ciężko tylko jakimś ociężałym. Normalnym ludziom to nie sprawia kłopotu
    2010-07-08 21:59:02 [178.37.18.*] id:359052  
    Plastik: Napisał postów [270], status [maniak] Reputacja
    Jest przecież mnóstwo napojów chłodzących bez %, nikt nie każe Ci siedzieć o suchym pysku. Smutne, że niektórzy po prostu potrzebują się napić. Piwo, owszem, najlepiej smakuje w upalny dzień, ale normalny, zdrowy człek potrafi się powstrzymać.
    [1]
    2010-07-09 10:29:07 [83.30.133.*] id:359233  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Plastik a nienormalny?
    2010-07-09 11:29:58 [217.197.72.*] id:359269  
    spun: Napisał postów [4801], status [VIP] Reputacja
    Plastik, wybacz, ale ja nie potrafię się powstrzymać przed wypiciem zimnego piwka lub kilku :D
    2010-07-09 11:31:40 [83.30.133.*] id:359272  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    spun ehehehe, ja też- witaj w klubie AA:)
    2010-07-09 11:32:41 [83.30.133.*] id:359273  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    ale dla pewności dodam że za kółko to tylko po mleku wsiadam:)
    2010-07-09 11:41:28 [91.18.75.*] id:359277  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    a jednak drań73...jednak AA hehe :)
    2010-07-09 11:24:54 [79.191.88.*] id:359266  
    betkap: Napisała postów [28], status [rozkręca się] Reputacja
    jestem za .... i powinni jeszcze wprowadzić bardziej rygorystyczne kary dla pijaków za kierownicą

    Nick:
    Treść:
    2010-07-09 11:00:35 [87.207.81.*] id:359252  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Szacun dla trzeźwych. Piłeś - wezwij taksówkę, albo kogoś kto Cię odwiezie. Szkoda marnować życie swoje i nie daj Boże poszkodowanych przez Ciebie. A pasażerów wzywam do większej rozwagi. Lepiej iść z buta lub pojechać taksówką niż dać przyzwolenie na kierowanie samochodem pod wpływem. Ja raz zabrałem kumplowi kluczyki, bo wypił jedno piwo i chciał jechać i kazałem mu przyjechać po nie na drugi dzień.Był zły, ale później przyznał mi rację.
    [1]

    Nick:
    Treść:
    2010-07-08 15:09:01 [83.22.98.*] id:358679  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    Ile % jest w organiznie jak najesz sie czekoladek z alkoholem, z bombonierki?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2010-07-08 15:13:43 [178.37.50.*] id:358686  
    leo messi ... -: Napisał postów [839], status [rozpisany/na] Reputacja
    2 promile odrazu ale za 20 minut po drugim badaniu zero
    2010-07-08 16:34:25 [83.30.197.*] id:358731  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    a co jak ktoś musi dla zdrowotności zażywać czeskie ziołowe kropelki ?
    2010-07-08 16:43:00 [93.221.11.*] id:358737  
    Myszka: Napisała postów [1780], status [Szycha] Reputacja
    To zjedz sobie całą taką bombonierkę idź na komisariat i poproś o badanie alkomatem :)
    2010-07-09 10:34:04 [178.37.26.*] id:359236  
    hip-hop: Napisał postów [471], status [starszy pismak] Reputacja
    zazwyczaj po okolo 250 czekoladek było na DISCOVERY w pogromcach mitów
    2010-07-08 14:29:43 [83.4.103.*] id:358650  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    ja tez chce taki breloczek ...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2010-07-08 15:35:48 [89.78.78.*] id:358695  
    ełstachy: Napisał postów [1554], status [Szycha] Reputacja
    to niepij :)
    2010-07-08 17:19:53 [93.111.187.*] id:358802  
    pablodiablo: Napisał postów [414], status [pismak] Reputacja
    i daj sie złapać po trzezwemu
    2010-07-09 07:28:51 [83.4.103.*] id:359197  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    zanim wytrzeźwieje to zabraknie breloczków... :)
    2010-07-08 14:14:47 [93.221.11.*] id:358645  
    Myszka: Napisała postów [1780], status [Szycha] Reputacja
    Jazda po kieliszku czy piwie to by było jeszcze dobrze. Zazwyczaj jest to jazda po kilku, a nawet kilkunastu głębszych :(

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2010-07-08 21:30:00 [84.10.131.*] id:359026  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    po żadnej ilości nie jest dobrze, znam takie co po piwie mają fazę.
    2010-07-08 21:46:21 [93.221.11.*] id:359043  
    Myszka: Napisała postów [1780], status [Szycha] Reputacja
    Keiko nie to miałam namyśli ja nie popieram jazdy po żadnej ilości alkoholu. Tylko w artykule tak ładnie napisali " jazda po kieliszku czy piwie" to taka ironia z mojej strony jakie piwo, jaki kieliszek jak zazwyczaj kierowca zatrzymany na podwójnym gazie ma od 2 do 3 promili. Takiego wyniku nie osiąga się po jednym piwku.
    2010-07-08 21:54:40 [84.10.131.*] id:359049  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    a to oki, oni właśnie podkreśli to społeczne przyzwolenie na ten jeden kieliszek, a często ten kieliszek jest kolejnym po imprezie dzien wcześniej by rączki nie latały przy zmianie biegów...
    2010-07-08 19:20:19 [83.22.119.*] id:358914  
    STAR34: Napisał postów [183], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    A ja uważam, ze kto jeździ po pijaku to dalej będzie jeździł. szkoda tylko pieniędzy

    Nick:
    Treść:
    2010-07-08 15:11:47 [83.8.110.*] id:358682  
    Kriss: Napisała postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    Wg. mnie powinni zrobić coś takiego, że każdy kto zatrzyma bądź ujawni pijanego kierowcę powinie otrzymać nagrodę pienieżną, wypłacaną z OC pijanego. w końcu jeśli spowodowałby wypadek ubezpieczlnia poniesie większe koszty, więc chyba lepiej wypłacić 10 nagród niż 1 odszkodowanie.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [10]
    2010-07-08 15:54:50 [83.4.44.*] id:358702  
    Mort: Napisał postów [1158], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    No tak tylko że w takim przypadku znacząco wzrośnie składka OC ;p
    2010-07-08 15:59:07 [83.8.110.*] id:358705  
    Kriss: Napisała postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    Mort a wolałbyś zapłacić rocznie np te 50 zł więcej czy zginąć przez pijanego:>??
    2010-07-08 16:43:58 [93.221.11.*] id:358738  
    Myszka: Napisała postów [1780], status [Szycha] Reputacja
    Kriss Ty byś pewnie ciągle dzwonił :D
    2010-07-08 16:50:00 [83.8.110.*] id:358745  
    Kriss: Napisała postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    Myszka, wierz mi że już 9 razy udało mi się na gorącym uczynku... Nie potrzebuję do tego nagrody, tylko chodzi o to że wtedy przyzwolenie ludzi by sie zmniejszyło.
    2010-07-08 16:52:11 [194.29.180.*] id:358749  
    spellhowler: Napisał postów [4819], status [VIP] Reputacja
    komuno wróć....!
    2010-07-08 17:03:49 [77.223.236.*] id:358762  
    stary.polska: Napisał postów [1315], status [stały bywalec] Reputacja
    spellhowler, w tedy nie było tylu i takich furek :)
    2010-07-08 17:18:31 [93.111.187.*] id:358800  
    pablodiablo: Napisał postów [414], status [pismak] Reputacja
    Niezły konfident z ciebie
    2010-07-08 17:21:02 [83.29.104.*] id:358805  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    kriss:a Ty chcesz z ludzi kapusi zrobić
    2010-07-08 17:27:02 [84.151.166.*] id:358811  
    bobo: Napisał postów [1500], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    nagrode Nobla lepiej oficialne wraczenie dyplomy uscisk raki od prezydeta itp
    2010-07-08 18:00:11 [217.197.72.*] id:358833  
    spun: Napisał postów [4801], status [VIP] Reputacja
    Jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, tak więc Twoim OBOWIĄZKIEM jest powiadomić o tym odpowiednie służby. Nie widzę tu żadnego "kapowania".
    2010-07-08 14:47:50 [77.112.147.*] id:358662  
    VIP: Napisał postów [1790], status [Szycha] Reputacja
    Ja ostatnio miałem kontrolę i dmuchałem a w alkomacik...Oczywiście dmuchnąłem 0,00. Nigdy nie jeżdżę po alkoholu,nawet nie wsiądę na rower po 1 piwie.Nie chcę sobie zmarnować życia,ani nikogo zabić przez głupotę i nieodpowiedzialność...Pozdrawiam wszystkich kierowców,którzy zawsze jeżdżą trzeźwi...
    [1]

    Nick:
    Treść:
    2010-07-08 14:17:55 [83.27.63.*] id:358647  
    maximus420: Napisał postów [392], status [pismak] Reputacja
    "Akcja...ma zachęcić kierowców do trzeźwości" 10/10 :D

    Nick:
    Treść:
    2010-07-08 14:10:24 [84.151.166.*] id:358644  
    bobo: Napisał postów [1500], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Cos musza robic bo jak tak dalej pojdzie to niebedzie komu jezdzic :)

    Nick:
    Treść: