• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3784
  • Dodano: 2022-12-23 / 21:10
  • Komentarzy: 0

  Pożar stodoły w Dąbrowicy

  Siedem zastępów straży zostało zadysponowanych do pożaru, który pojawił się w miejscowości Dąbrowica. W płonącej stodole były zwierzęta.


  W piątek 23 grudnia o godzinie 19:35 służby ratunkowe powiatu oleskiego zostały zadysponowane do pożaru stodoły w miejscowości Dąbrowica. Do działań skierowano zastępy straży pożarnej z OSP Dobrodzień, OSP Szemrowice, OSP Główczyce, OSP Bzinica Stara oraz JRG Olesno. W płonącej stodole były gęsi.

  Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano w pełni rozwinięty pożar drewnianej stodoły. - Do zadań strażaków w pierwszym etapie działań należało podanie dwóch prądów wody oraz wypuszczenie żywych zwierząt z palącego się budynku. Ostatecznie podano 3 prądy wody, usunięto nadpaloną konstrukcję oraz wyniesiono i przelano elementy mogące panowanie się zapalić. Podczas pożaru zabezpieczenie wodne zostało zabezpieczone poprzez dowożenie wody z najbliższego hydrantu - w miejscowości Myślina - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP Dobrodzień.

  Trwa szacowanie strat. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśnia policja.

  Zdjęcie (1/12)

  (Fot. OSP Dobrodzień)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".