• Wyświetleń: 122
  • Dodano: 2022-12-16 / 17:25
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  E-recepta - nowoczesny przepływ informacji medycznych

  Dzięki technicznemu postępowi pacjenci cykliczni oraz osoby, które potrzebują jednorazowej pomocy lekarskiej w trybie pilnym, mogą w dość łatwy i szybki sposób uzyskać dokument uprawniający do zakupu leku, który wymaga ścisłej kontroli lekarskiej. E-recepta to również niesamowita oszczędność czasu oraz szybki dostęp do specjalistów, którzy są rozmieszczeni na terenie całej Polski. Co sprawia zatem, że ten dokument jest coraz bardziej popularny nie tylko wśród młodych, ale i starszych pokoleń?

  Zalety telekonsultacji
  W przypadku choroby pomocna może okazać się telekonsultacja. Dzięki niej bez wychodzenia z domu skontaktujemy się ze specjalistą. Będzie on mógł przepisać nam e-receptę lub wystawić zwolnienie, o ile uzna, że nasz stan zdrowia tego wymaga. Taki wywiad medyczny online jest dobrym uzupełnieniem recepty elektronicznej.

  Jak można uzyskać e-receptę?
  E-receptę możesz pozyskać zarówno online, jak i podczas wizyty stacjonarnej. Jeśli wybierzesz opcję online, to tak jak w przypadku standardowej recepty zostaną pobrane zwyczajowe dane takie jak data urodzenia, PESEL, twój adres mailowy i numer telefonu. Dane te potrzebne są do potwierdzenia twojej tożsamości w systemie elektronicznym. Pamiętaj, że zaufany portal nie będzie wymagał większej ilości danych wrażliwych, niż to jest potrzebne.

  W przypadku środków antykoncepcyjnych musisz jednak pamiętać o tym, że placówka internetowa będzie od ciebie wymagać podania dodatkowych informacji zdrowotnych. Zazwyczaj jest to forma krótkiej ankiety lub są udostępnione opcje, które umożliwiają dodanie dokumentacji medycznej ze szczegółowymi wynikami. Związane jest to przede wszystkim, z tym, że środki antykoncepcyjne to medykamenty ścisłego stosowania pod nadzorem lekarskim. Specjalista musi ocenić nasz stan zdrowia.

  E-recepta jakie daje uprawnienia ten dokument?
  E-recepta to nic innego jak pełnoprawny dokument lekarski, które umożliwia pozyskanie przepisanego środka medycznego. Może on być zrealizowany w każdej aptece na terenie Polski. Niezależnie od tego, czy ten dokument wydany jest przez lekarza prywatnego, czy też przez specjalistę, który ma podpisany kontrakt w NFZ, taki dokument może być zrealizowany przez właściwie każdego farmaceutę.

  Dlaczego środki antykoncepcyjne są wydawane na receptę?
  Tradycyjne środki antykoncepcyjne lub tabletka "dzień po" to medykamenty, które zawierają jeden lub dwa aktywne składniki. Dzięki nim każda kobieta, która chce i może stosować taką formę antykoncepcji, może skutecznie zapobiec pojawieniu się niechcianej ciąży. Bez względu na sytuację, w której znajduje się zainteresowana taką formą antykoncepcji, każdy lekarz ginekolog, które podejmuje się przepisania takich leków, powinien z pacjentką przeprowadzić szczegółowy wywiad.

  Każdy lekarz, który udostępnia możliwość wystawienia e-recepty, powinien zatem mieć na uwadze dobro pacjenta. Dzięki dostarczonej dokumentacji lub wypełnionemu kwestionariuszowi wstępnemu konsultacja telemedyczna może zostać przeprowadzona bez szkody dla organizmu osoby, która poszukuje danego środka antykoncepcyjnego. Nawet jeśli, tabletki, które przyjmuje pacjentka, są zapisywane cyklicznie, teleporada powinna być przeprowadzona w pełni profesjonalnie przez lekarza. Antykoncepcja https://e-recepta.net/antykoncepcja zawiera zazwyczaj jeden lub dwa rodzaje hormonów, które pomagają ustabilizować pracę organizmu pod względem zapobiegania ciąży.

  Jakie mam możliwości antykoncepcyjne na rynku farmaceutycznym?
  Rozwój medycyny pozwolił na opracowanie środków, które skutecznie przeciwdziałają niechcianym ciążom. Pacjentki, jeśli ich stan zdrowia na to pozwala, mogą wybierać nawet do kilkunastu metod antykoncepcji. Ponadto osoby, które nie mogą używać hormonów również znajdą dla siebie skuteczne nieinwazyjne tabletki lub wyroby medyczne. Co zatem możesz wybrać dla siebie z dostępnych środków antykoncepcyjnych?

  •    Prezerwatywy męskie i damskie (bez recepty),
  •    Globulki dopochwowe (część jest dostępna bez recepty)
  •    plastry antykoncepcyjne (wydawane na podstawie recepty),
  •    zastrzyki antykoncepcyjne (wydawane na podstawie recepty),
  •    Implanty, wkładki domaciczne (wydawane na podstawie recepty),
  •    Tabletki antykoncepcyjne jedno- lub dwuskładnikowe (wydawane na podstawie recepty).

  Część tych środków antykoncepcyjnych nie wymaga wypisania recepty. Jednak takie środki jak tabletki hormonalne, zastrzyki i plastry antykoncepcyjne wymagają wydania recepty. Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji, taka dokumentacja Może być wydana zarówno standardowo, jak i online. Jest to związane przede wszystkim z tym, że każda pacjentka, która stosuje antykoncepcję, powinna być w stałym kontakcie ze swoim lekarzem ginekologiem, aby metoda zapobiegania ciąży była odpowiednio dobrana do możliwości zdrowotnych organizmu.

  Do kiedy można zrealizować e-receptę?
  E-recepta najczęściej jest ważna 30 dni kalendarzowych. Nie jest tak jednak w każdym przypadku. Niektóre dokumenty będą ważne 7, 120 lub 365 dni. Wszystko zależy od tego, jaki środek nam przypisano. Niezależnie od tego, w jakim rejonie Polski mieszkasz, każdy farmaceuta ma obowiązek wydać lek, jeśli przedstawisz mu dokumenty wystawione przez lekarza internistę lub specjalistę.

  W przypadku przekroczenia terminu realizacji e-recepty, która została wystawiona online, należy udać się ponownie na portal i ponowić wystawiony dokument.

  Kiedy otrzymam dane do e-recepty?
  Dane potrzebne do zrealizowania wystawionej e-recepty otrzymasz już nawet w 24 godziny. Krótko po wystawieniu dokumentu otrzymasz informacje sms-owo bądź mailowo. W wiadomości zostaną umieszczone takie dane jak nazwa leku i jego ilość, szczegółowo związane ze stosowaniem tego leku oraz dane pacjenta takie jak PESEL czy imię i nazwisko. Krótko po zarejestrowaniu zaleceń lekarskich na e-recepcie otrzymasz również kod PIN, który umożliwi ci zrealizowanie tej e-recepty.

  Pamiętaj, że zaufany portal medyczny wszystkie swoje dane ma klarowne, nie prosi o więcej szczegółów niż to jest wymagane. Dzięki możliwościom uwierzytelniającym, ryzyko wycieku danych jest zminimalizowane praktycznie do zera.

  Nowoczesna medycyna przede wszystkim zapewnia pacjentkom komfort i szybkość w realizacji danej usługi. Decydując się na e-receptę zyskujesz przede wszystkim czas oraz możesz szybko wykupić niezbędne środki antykoncepcyjne. W pewnych sytuacjach czas to jeden z najważniejszych czynników, które decydują o skuteczności zabezpieczenia przed ciążą. Niezależnie od poglądów, które mogą się pojawić zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, każda kobieta zainteresowana tą metodą pozyskania leków i produktów medycznych powinna mieć możliwość dostępu do pełnej opieki medycznej.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".