• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4760
  • Dodano: 2022-12-19 / 16:21
  • Komentarzy: 0

  Parkowanie w Centrum Przesiadkowym Opole Główne nadal darmowe

  Zakład Komunalny zdecydował się przedłużyć darmowe parkowanie na wielopoziomowym parkingu w centrum miasta. Daty wprowadzenia opłat na tę chwilę nie podaje.


  Wielopoziomowy parking w centrum przesiadkowym Opole Główne jest otwarty od początku grudnia. Parking dla samochodów w Centrum Przesiadkowym Opole Główne będzie bezpłatny jeszcze przez najbliższe dni, ale konkretnej daty wprowadzenia opłat nie znamy. Wcześniej Zakład Komunalny informował o uruchomieniu opłat od poniedziałku 12 grudnia, później miał być to poniedziałek 19 grudnia.

  Od poniedziałku 12 grudnia wszyscy przewoźnicy kursujący w naszym regionie obligatoryjnie zaczęli korzystać z przystanków na dworcu w Centrum Przesiadkowym Opole Główne. Z 11 stanowisk korzysta łącznie 9 przewoźników (OPKS, PKS Nysa, PKS Kluczbork, PKS Strzelce Opolskie, PKS Głubczyce, KLA LUZ, GTV BUS, ABX2BUS, Flixbus). Codziennie obsługują oni około 300 kursów. W tym tygodniu na miejscu pracuje większa liczba pracowników MZK - są oni dostępni dla pasażerów, którzy chcą zasięgnąć informacji o przyjazdach i odjazdach. Szczegółowe informacje i rozkłady jazdy znajdują się również w poczekalni.

  Przypominamy, poczekalnia jest czynna od godziny 6:00 do 22:00. W tych samych godzinach w centrum obecny jest personel Obsługi Dworca.

  Centrum przesiadkowe oferuje 350 miejsc na trzech poziomach, na parking można wjechać od ulicy Armii Krajowej. Parking będzie czynny całą dobę, siedem dni w tygodniu. Po etapie rozruchowym parkowanie będzie płatne w dwóch taryfach, za godzinę zapłacimy odpowiednio 3 zł (8-17) lub 1,50 zł (17-8). W każdym wypadku bilet całodobowy to koszt 18 zł.

  Za miesięczny bilet postojowy zapłacimy 350 zł.

  W regulaminie, Zakład Komunalny zaznacza ponadto, że w razie braku akceptacji treści Regulaminu korzystający z parkingu może odstąpić od umowy najmu poprzez niezwłoczne opuszczenie pojazdem parkingu, jednak nie później niż w ciągu 7 minut od momentu wjazdu na parking.

  Zakład Komunalny potwierdza, że poinformuje mieszkańców o dacie wprowadzenia opłat.

  Zdjęcie (1/6)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".