• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 638
  • Dodano: 2022-12-15 / 09:38
  • Komentarzy: 2

  Ludowcy zbierają podpisy pod projektem ustawy "Uczciwa Polska"

  (Fot. Marcin Oszańca)

  Praca, która się opłaca, własny kąt i dziedziczenie emerytury. To trzy punkty projektu ustawy "Uczciwa Polska", pod którą młodzi ludowcy zbierają podpisy. W Opolu młodzi ludowcy rozdawali też miód.."na osłodzenie gorzkiej inflacji".


  Forum Młodych Ludowców opowiada o projekcie ustawy "Uczciwa Polska". Młodzi ludzie między 24, a 35 rokiem życia mieszkają z rodzicami - tak pokazują dane Eurostatu. Ludowcy zaznaczają, że najwyższy czas to zmienić.

  - Warto zauważyć jak trudną sytuację przeżywają młodzi ludzie w naszym kraju. Mamy najwyższą inflację od 25 lat i najniższy stopień inwestycji od 27 lat, liczba urodzeń najniższa od kilkudziesięciu lat. Do tego dochodzi 1,5 miln długu publicznego. Każde dziecko tych młodych ludzi urodzi się już z potężnym długiem, za który odpowiada Jarosław Kaczyński ze Zjednoczoną Prawicą. To przez nich ludzie nie mają perspektyw przyszłościowych w naszym kraju - mówi Marcin Oszańca, przewodniczący opolskich struktur PSL.

  - Pakiet "Uczciwa Polska" zakłada szereg korzystnych zmian dla mieszkańców. To program mieszkaniowy dla osób młodych. Chodzi o kredyt na półtora procent ze stałą stopą oprocentowania oraz sto tysięcy złotych dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania. Drugą zmianą bardzo korzystną dla osób młodych będzie wykluczenie opodatkowania dodatkowych umów cywilnoprawnych. W praktyce to oznacza, że przy zatrudnieniu u jednego przedsiębiorcy praca w drugim miejscu nie będzie obarczona składkami ani podatkami - mówi Konrad Gwóźdź.

  - Raty kredytów wzrosły o sto procent, a my również do nich, kredytobiorców, wyciągamy rękę. Zapewnimy możliwość przeniesienia komercyjnego kredytu do Banku Gospodarstwa Krajowego i korzystania z oprocentowania na półtora procent - dodaje Marcin Oszańca.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-15 10:41:12 [5.172.234.*] id:1653280  
  paleo: Napisał postów [203], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Czasem zadaję sobie pytanie jak to jest możliwe,że tak bezbarwna partia wciąż utrzymuje się na powierzchni.

  Nick:
  Treść:
  2022-12-15 09:56:47 [188.123.205.*] id:1653279  
  ombre: Napisał postów [19226], status [VIP] Reputacja
  Ludowcy i uczciwa Polska.Dobre.

  Nick:
  Treść: