• Wyświetleń: 1185
    • Dodano: 2022-12-15 / 10:27

Wymęczone zwycięstwo Weegree

Opolanie tylko dwoma punktami pokonali koszykarzy Polonii Warszawa

Mimo problemów, jest kolejne zwycięstwo Weegree! Akademicy z Opola na własnym parkiecie wygrali z Polonią Warszawa 84:82 i nadal utrzymują się w walce o play-off.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, lecz tego w pierwszej kwarcie absolutnie nie było widać. Wynik otworzyli zawodnicy ze stolicy, którzy przez całą kwartę budowali swoją przewagę i już po pierwszych 10 minut Warszawiacy mieli 7 punktów przewagi. Co więcej, dobra fala Polonii trwała dalej i w kolejnej części gry, gdy powoli, ale budowali sobie przewagę nad słabo grającymi w ofensywie zawodnikami z Opola (15 prób rzutowych dało tylko 15 punktów) i do przerwy wynik na tablicy brzmiał 45:33 dla stołecznych.

W przerwie musiała być "suszara" w szatni miejscowych, gdyż wyszli totalnie odmienieni w trzeciej kwarcie, gdzie całkowicie zdominowali Polonistów, zdobywając 13 punktów więcej w całej kwarcie od rywali i przed finałową odsłoną, to gospodarze mieli punkt przewagi. Tam, wynik cały czas był na styku, jednakże ani przez moment finałowych dziesięciu minut Weegree nie oddało prowadzenia i komplet punktów został w Opolu.

Weegree AZS Politechnika Opolska - KKS Polonia Warszawa 84:82 (18:25, 15:20, 29:16, 22:21)