• Wyświetleń: 586
    • Dodano: 2022-12-11 / 15:29

Przegrana Weegree w Koszalinie

O przegranej zadecydowała fatalna ostatnia kwarta

Nie tak to miało wyglądać. Weegree AZS Politechnika Opolska ponosi kolejną porażkę w tym sezonie - tym razem ulegając Żakowi Koszalin 73:92.

Obie ekipy były bardzo blisko siebie w tabeli, gdyż przed meczem zajmowały miejsca aspirujące do fazy play-off. Jednakże, notowania minimalnie wyżej stały po stronie gospodarzy, lecz to nie oni prowadzili grę w pierwszej kwarcie.

Opolanie zagrali koncertowo pierwsze 10 minut - jako pierwsi zdobyli punkty w tym spotkaniu i wynik był na ich korzyść aż do końca otwierającej kwarty, którą wygrali różnicą ośmiu punktów. Niestety, drugą część gry to prawdziwy rollercoaster. Najpierw Opolanie stracili swoją przewagę (35:33), by później ją odzyskać (37:43) i ponownie ja stracić i na przerwę schodzić z punktem straty (48:47).

Po zmianie stron obie ekipy wzajemnie oddawały sobie prowadzenie, lecz ostatecznie przed finałową odsłoną to Koszalinianie byli na minimalnie lepszej pozycji, lecz prowadzenie tylko dwoma punktami miało zapowiadać wielkie emocje. Niestety, takowych nie było. W początkowym fragmencie Żak zdobył aż 10 punktów przy żadnym Opolan, a ostatecznie w tej kwarcie miejscowi zdobyli ich aż 26 przy jedynie dziewięciu przyjezdnych i to zadecydowało o wygranej Koszalinian.

MKKS Żak Koszalin - Weegree AZS Politechnika Opolska 92:73 (18:26, 30:21, 18:17, 26:9)