• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2694
  • Dodano: 2022-12-07 / 20:12
  • Komentarzy: 0

  "Mikołaj" odpisał osadzonemu. Kartki listu nasączył narkotykami

  Okres świąteczny to czas spełniania się marzeń i fantazji. Piszem listy do Świętego Mikołaja i dostajemy prezenty. Osadzeni z Zakładu Karnego w Brzegu prawdopodobnie też napisali i otrzymali list zwrotny, ale okazało się, że nie od Świętego Mikołaja.


  Do brzeskiej jednostki penitencjarnej wpłynęła bowiem nietypowa jak na prezent mikołajkowy przesyłka. W liście do osadzonego, funkcjonariusze ochrony, ujawnili kartki papieru, na których widoczne były dziwne zacieki. Wstępne badanie narkotestem wskazało obecność metaamfetaminy. List został zabezpieczony i przekazany funkcjonariuszom Policji. Tym razem mikołajki w brzeskim zakładzie karnym odwołano. "Świąteczny zawrót głowy" nie jest bowiem dla wszystkich, a niegrzecznym Mikołaj nie przynosi prezentów.

  Funkcjonariusze Służby Więziennej, szczególnie działu ochrony, na co dzień spotykają się z próbami przemytu na teren aresztów oraz zakładów karnych środków, substancji czy też przedmiotów niedozwolonych. Dzięki doskonałemu przeszkoleniu, wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń technicznych oraz współpracy z naszymi czworonożnymi specjalistami od śladów zapachowych tj. psami specjalnymi praca w tym zakresie przynosi doskonałe rezultaty. Przykładem może być właśnie udaremnienie przemytu narkotyków do brzeskiej jednostki .
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".