• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2215
  • Dodano: 2022-12-06 / 14:12
  • Komentarzy: 0

  Nieodpowiedzialne wyprzedzanie w oku wideorejestratora

  (Fot. KPP Nysa)

  Młody kierowca wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 18-latka, który miał prawo jazdy od 14 dni. Mężczyzna za swój nieodpowiedzialny manewr został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

  W niedziele policjanci ruchu drogowego patrolowali ulice miasta. W Nysie na ul. Grodkowskiej funkcjonariusze zarejestrowali nieodpowiedzialny manewr wyprzedzania. Kierujący osobową alfą, 18-letni mieszkaniec gminy wyprzedził policyjny nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. Po zatrzymaniu kierującego okazało się, że młody mężczyzna posiada uprawnienia do kierowania pojazdem od 14 dni. Ten manewr kosztował go 1 500 złotych, a dodatkowo na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

  Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".