• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4593
  • Dodano: 2022-12-07 / 08:46
  • Komentarzy: 1

  Rusza Centrum Usług Publicznych. Od 5 grudnia załatwimy tam m.in. sprawę w KAS

  Miejskie instytucje powoli przeprowadzają się do nowej lokalizacji przy ulicy Witolda Pileckiego 2. W grudniu załatwimy tam sprawę dotycząca Krajowej Administracji Skarbowej czy Urzędu Skarbowego.


  Łącznie w nowym budynku ma pracować około 300 osób z urzędu miasta i jednostek mu podległych. Trwa wielka przeprowadzka.

  Od 5 grudnia 2022 r. Izba Administracji Skarbowej w Opolu będzie się mieściła pod adresem 45-331 Opole, ul. płk. Witolda Pileckiego 2. Tym samym Centrum Usług Publicznych w Opolu zaczyna działać. Godziny urzędowania od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

  Od 12 grudnia natomiast przeniesie się tam Drugi Urząd Skarbowy w Opolu. Urząd będzie przyjmował klientów w poniedziałki od godz. 8.00 do godz. 18.00, od wtorku do piątku od godz. 8.00 do godz. 15.00.

  Wydziały Urzędu Miasta Opola jeszcze nie są gotowe na przeprowadzkę. Jak zaznacza Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Ratusza - Terminu przeprowadzki jeszcze nie ma, ale wszystko wskazuje, że będzie to druga połowa stycznia - poinformował.

  Już niedługo w nowych budynkach przy zbiegu Plebiscytowej i Ozimskiej będzie funkcjonować Wydział Spraw Obywatelskich, Miejski Zarząd Lokali Komunalnych, Miejskie Centrum Świadczeń, Wydział Lokalowy, Wydział Zarządzania Kryzysowego, a także Urząd Stanu Cywilnego i Wydział Polityki Społecznej oraz Miejski Zarząd Dróg.

  Przeniesienie wydziałów oraz jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta, które obsługują największą liczbę mieszkańców to duża oszczędność w skali roku. Teraz miasto wydaje niemałą kwotę na wynajem pomieszczeń rozsianych po różnych częściach miasta. Budowa Centrum Usług Publicznych w Opolu ruszyła w latem 2020 roku, a inwestycja ma być gotowa w nadchodzących miesiącach.

  Zdjęcie (1/2)

  (Fot. Archiwum)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-07 15:59:52 [89.64.44.*] id:1652899  
  Mario1: Napisał postów [989], status [stały bywalec] Reputacja
  Zniszczono teren Daewoo FSO kosztem urzędników.

  Nick:
  Treść: