• Wyświetleń: 671
    • Dodano: 2022-12-05 / 08:30

Opolanie bez szans z Górnikiem Wałbrzych

Weegree uległo 9 punktami

Siódma porażka w tym sezonie Opolan. Tym razem akademicy z Opola przegrali na wyjeździe 77:86, wypadając tymczasowo z fazy play-off.

Faworytami byli gospodarze i to właśnie pokazali w pierwszych minutach spotkania. Szybkie, wysokie prowadzenie 12:0 podyktowało już na wstępie warunki meczu, kto będzie głównie prowadził wynik. I również różnicą dwunastu punktów zakończyło się pierwsze 10 minut i w drugiej odsłonie Opolanie rzucili się do ataku, próbując odrobić straty - co im się udało i do połowy spotkania Wałbrzyszanie prowadzili jedynie 46:42.

Niestety, po zmianie stron Górnicy ponownie powiększali swoją przewagę, lecz już nie tak w błyskawicznym tempie, gdyż Weegree postawiło trochę twardsze warunki - lecz niestety, to było za mało na dobrze dysponowanych gospodarzy, a 10 punktów zaliczki przed finałową odsłoną wydawało się bezpieczną przewagą. I przez chwilę Opolanie mogli zrobić psikusa miejscowym gdyż już się zbliżyli na 66:68, lecz niestety, seria dziewięciu punktów z rzędu całkowicie rozwiała nadzieję przyjezdnych, a komplet punktów przy wyniku 86:77 został w Wałbrzychu.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - Weegree AZS Politechnika Opolska 86:77 (31:19, 15:23, 20:14, 20:21)