• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4805
  • Dodano: 2022-12-03 / 14:18
  • Komentarzy: 0

  Judocy rywalizują w Stegu Arenie. Trwa memoriał Edwarda Faciejewa

  Oprócz rywalizacji i świetnej zabawy celem imprezy jest upamiętnienie postaci opolskiego szkoleniowca i działacza sportowego Edwarda Faciejewa.


  Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa przyciągnął w tym roku setki młodych sportowców z całego kraju i nie tylko. Uczestnicy rywalizują ze sobą na macie w Stegu Arenie o medale i mistrzowskie tytuły. Przez cały weekend opolska Stegu Arena będzie polem zmagań młodych sportowców.

  Turniej odbył się w ramach International Judo League, która jest cyklem zmagań w pięciu kategoriach wiekowych. Zawody trwają cały rok, a w ich skład wchodzi siedem turniejów w kilku miastach w kraju.

  Przypomnijmy, że Edward Faciejew był wybitnym trenerem judo i wychowawcą wielu utytułowanych zawodników, których szkolił w klubie Judo AZS Opole. Dzięki niemu sukcesy w karierze sportowej odnieśli m. in. Tomasz Kowalski, Anna Chodakowska czy Jolanta Wojnarowicz. Organizowany memoriał jest formą upamiętnienia trenera.

  Zdjęcie (1/50)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".